ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Lener: Situace mládežnického hokeje je alarmující, nesmíme žít z minulosti

Velikost textu:

Praha - Rozšíření hráčské základny, lepší vzdělávání trenérů, změny v metodice tréninků a v individuálním přístupu k hráčům a progres mládežnických reprezentací. To jsou jen některé z cílů, se kterými se ujal funkce šéftrenéra na Českém svazu ledního hokeje a zároveň generálního manažera reprezentace Slavomír Lener. Trenéra olympijských vítězů z Nagana potěšil úspěch národního týmu na posledním mistrovství světa, hodnotu zlata z Německa však nepřeceňuje.

Šéftrenér ČSLH Slavomír Lener
Šéftrenér ČSLH Slavomír Lener
Otevřít galerii
 • Šéftrenér ČSLH Slavomír Lener autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1593/159270.jpg?1271920862
 • Slavomír Lener zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1591/159060.jpg?1271855307

Lener se chystá maximálně využít přítomnosti dvou týmů NHL v Česku. Na neděli 10. října je připraven seminář pro špičkové české trenéry, kterého se mají zúčastnit trenéři extraligových mužstev i juniorských celků, vybraných týmů z první ligy i reprezentační trenéři. Zaměřen bude na koučing, schopnosti trenéra udílet pokyny týmu během zápasu, měnit rytmus hry a ovlivnit soupeře svými zásahy do hry a také na individuální práci s hráči, kde podle Lenera český hokej významně zaostává.

Slavomír Lener:

"Problém máme momentálně hlavně v mládežnických reprezentacích, tam je situace alarmující. Musíme se rychle vzpamatovat a začít více pracovat. Nemůžeme spát na vavřínech a žít z toho, že jsme vyhráli Nagano, že jsme byli mistři světa. Ti hráči, kteří nám letos vyhráli mistrovství světa, jsou produktem našeho mládežnického hokeje z období našich největších úspěchů. Nesmíme zaspat, být se sebou spokojení, musíme jít dál, abychom neztratili kontakt se světem."

přehrát video
Interview ČT24

Počet českých hráčů v NHL se oproti období na začátku dekády snížil na polovinu, Lenera ale daleko více trápí pokles výkonnosti mládežnických reprezentací, pro které je v současnosti úspěchem samotný postup do čtvrtfinále. "Byl bych rád, kdybychom se ustálili někde na pozicích okolo šestého místa a jednou za čas dosáhli i na medaili. Úkolem je pro nás stabilizovat situaci, přivést profesionální trenéry a zapracovat na komplexních programech pro reprezentační výběry," nastínil nejbližší plány Lener.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.