ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

Hokejisty z NHL zaskočil v centru Prahy florbal na vozíku

Velikost textu:

Praha - Překvapivý zážitek připravili organizátoři exhibičního utkání na Staroměstském náměstí hvězdám NHL, v němž někteří hráči Bostonu a Phoenixu nastoupili proti reprezentantům Jedličkova ústavu. Místo dopředu avizovaného street hokeje se totiž zástupci slavné ligy museli stejně jako jejich soupeři posadit na vozík a hrál se florbal. Branku Jedličkova ústavu hájil bývalý gólman Petr Bříza, v útoku pak exceloval jeden z nejlepších českých sledge hokejistů Zdeněk Krupička.

Hokejisté z týmů Boston Bruins a Phoenix Coyotes (vzadu) a jejich soupeři se fotografují po utkání v hokeji na vozíčku mezi Jedličkovým ústavem a hráči NHL.
Hokejisté z týmů Boston Bruins a Phoenix Coyotes (vzadu) a jejich soupeři se fotografují po utkání v hokeji na vozíčku mezi Jedličkovým ústavem a hráči NHL.
Otevřít galerii
 • Hokejisté z týmů Boston Bruins a Phoenix Coyotes (vzadu) a jejich soupeři se fotografují po utkání v hokeji na vozíčku mezi Jedličkovým ústavem a hráči NHL. autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2005/200500.jpg?1286468774
 • Soupeři Zdeněk Krupička (vlevo) a Zdeno Chára z týmu Bosotn Bruins se zdraví po utkání v hokeji na vozíčku mezi Jedličkovým ústavem a hráči NHL. Vzadu uprostřed je bývalý brankář a současný generální manažer pražské Sparty Petr Bříza. autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/21/2006/200503.jpg?1286468880

Na hřišti obsypaném ze všech stran diváky se postupně snažili zkoordinovat své pohyby čeští hokejisté Radim Vrbata, Petr Průcha, Martin Hanzal a David Krejčí, nejvyšší hráč NHL Slovák Zdeno Chára, americký gólman Al Montoya, kanadský brankář Nolan Schaefer a německý střelec Marco Sturm.

"Na vozíčku jsem dosud nehrál, takže z toho mám určitě respekt," připustil před exhibicí Vrbata. Jeho spoluhráč z Phoenixu Hanzal byl v tu chvíli ještě plný optimismu s ohledem na dobrý výsledek. "Měli jsme na tenhle zápas dlouhou přípravu, byly tam i rozbory u videa, tak doufám, že to přinese úspěch," řekl s nadsázkou.

přehrát video
Exhibice na Staroměstském náměstí

Výsledek byl nakonec pro hráče NHL stejně žalostný jako před dvěma lety, kdy na půdě Jedličkova ústavu zvítězili "domácí" 7:4. Jedličkův ústav dnes nejprve pokořil Boston (Krejčí, Chára, Sturm, Schaefer) 10:3, když o góly Bruins se postarali dvěma zásahy Krejčí a jedním Chára. Poté si nelichotivý výsledek 2:6 odnesli také Coyotes (Vrbata, Průcha, Hanzal, Montoya), v jejichž dresu se prosadili Vrbata s Průchou. O většinu branek vítězů se postaral nezadržitelný Krupička.

Zdeno Chára, obránce Bostonu:

"Byla to dobrá zábava a určitě to bylo pro dobrý účel. Ovšem klobouk dolů před tím, jak oni to zvládají, jak dokážou i na vozíku zrychlit a u toho kontrolovat hokejku s míčkem. Nemohl jsem vůbec nikoho dohnat, měl jsem problémy sám se sebou."

"Byl to šok, když nám řekli, že máme hrát na vozíčku. A bylo hrozně těžké to ovládat," prohlásil Hanzal. "Hodnotil bych to více fyzicky náročné než ten hokej. Je to úplně jiný pohyb a navíc hodně náročné na vršek těla, což my zase nejsme tolik zvyklí. Prostě nás převálcovali," přijal porážku s nadhledem Průcha. "Krupička byl naprosto neuvěřitelný, všechna čest, co oni na tom umí," dodal Průcha.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.