ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Boston Bruins dorazili do Česka, v úterý se představí v Liberci

Velikost textu:

Praha - Start kanadsko-americké NHL v Praze se nezadržitelně blíží. Důkazem toho jsou hokejisté Bostonu, kteří přiletěli do české metropole a od pondělí se začnou připravovat na víkendové souboje s hráči Phoenixu, kteří budou Medvědy následovat na začátku týdne. Jeden ze zakládajících členů nejslavnější hokejové ligy světa přicestoval do Prahy ze severoirského Belfastu, kde v sobotu porazil místní Giants 5:1. "Cesta byla dobrá. Bylo to rychlé, jen asi dvě hodinky. Takže to bylo o mnoho rychlejší a lepší, než když jsme letěli z Bostonu do Belfastu," řekl kapitán Bostonu Zdeno Chára novinářům u hotelu po příletu do Prahy.

Zdeno Chára
Zdeno Chára
Otevřít galerii
 • Zdeno Chára autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Zdeno Chára a David Krejčí před pražským utkáním NHL autor: Kateřina Šulová, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/20/1994/199324.jpg?1384259345

Výprava Bruins obsadila v centru Prahy polovinu luxusního hotelu Four Seasons, ve kterém v současnosti bydlí i americká herecká hvězda Tom Cruise. Hokejisté, mezi nimiž chyběla zraněná ofenzivní hvězda týmu Mark Savard, který se zotavuje v USA, si zablokovali dvě kompletní patra. Mají k dispozici celkem 80 pokojů a budou mít i oddělené jídelny od ostatních
hostů. "V jednom salonku se budou stravovat samotní hráči, ve druhém další členové výpravy," uvedl Karel Tejkal, tiskový mluvčí organizátora projektu NHL v Praze, společnosti Česká sportovní.

Díky třídennímu pobytu v Belfastu se již výprava zámořského klubu v Evropě vcelku aklimatizovala a vyrovnala se s časovým posunem. "První den byl velmi těžký. Po příletu do Irska jsme byli přinuceni nespat, i když se nám chtělo. Hned jsme šli na trénink a pak jsme měli týmovou večeři. Snažili jsme se posunut čas a teď už je to lepší. Člověku se chce spát večer," pousmál se Chára.

V kádru Bostonu nechybí ani český útočník David Krejčí

David Krejčí:

"Na víkendové zápasy přijede asi dvacet lidí, ale dorazí až v pátek. Nevěděli jsme dopředu, jaký tady budeme mít plán, takže jsme to dříve nedomlouvali. Navíc to mají docela daleko."

Účastník olympijských her ve Vancouveru David Krejčí věří, že v Praze bude mít jeho tým podobně volný režim jako v Belfastu. Alespoň na začátku týdne. "Chodili jsme na večeře, na obědy, po městě. Měli jsme docela dost času, což bylo dobré. Doufám, že i tady budeme mít čas podívat se po městě," přál si Krejčí. Centr prvního útoku Bostonu si ale zatím neplánuje žádná setkání s rodiči či kamarády.

Kamarády z rodného Slovenska bude mít šanci potkat i Chára, který se navíc po letech vrátil do Prahy, kde v sezoně 1995/96 hrál jako junior za Spartu. "Při cestě z letiště jsem ale nic nepoznal. Už je to dávno, navíc v roce 1995 to tady bylo trošku jiné. Tehdy jsem ani neměl auto, jezdil jsem tramvají a metrem," zavzpomínal jeden z nejlepších obránců NHL současnosti.

Více než dvoumetrový bek na začátku své profesionální kariéry často slýchal, že se na hokej nehodí. Že má hrát spíše basketbal. "To ale nezačalo tady v Praze, ale už na Slovensku. Tam jsem musel dokazovat každému, že hokej mohu hrát," podotkl. Na Spartu a Prahu prý vzpomíná rád, dostal zde druhou šanci a mnoho lidí včetně již zesnulého agenta Jaromíra Henyše mu věřilo. "Byl jsem jim vděčný, že jsem mohl hrát za dorost a trénovat s A mužstvem," dodal Chára.

David Krejčí a hráči Bostonu
David Krejčí a hráči Bostonu
Více fotek
 • David Krejčí a hráči Bostonu autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/819/81835.jpg
 • Hokejisté Bostonu a Phoenixu autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/17/1620/161990.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.