BBV po 25 letech

Liberec přišel ve Vítkovicích o neporazitelnost v nájezdech

Praha - Hráči Liberce utrpěli první bodovou ztrátu v sezoně, když v Ostravě-Porubě na ledě Vítkovic prohráli 2:3 po samostatných nájezdech. Dva góly domácích dal Vladimír Svačina, penalty však jediným přesným zásahem rozhodl Petr Pohl. Severočeši byli v třetím kole extraligy blízko třetímu vítězství. Otočili nepříznivý stav na 2:1, ale o náskok přišli pět minut před koncem řádné doby. - videoreportáž z utkání

Mladá Boleslav přišla ve 3. kole o dosavadní stoprocentní bilanci, když na svém ledě podlehla Třinci 2:3 po dramatických samostatných nájezdech. Ty rozhodl v páté sérii hostující útočník Vojtěch Polák, který v nájezdech ani jednou nezaváhal a skóroval při všech třech svých pokusech. Jednu branku předtím vstřelil také v základní hrací době. - videoreportáž z utkání

Brněnská Kometa se dočkala prvních bodů v extraligové sezoně. Po bojovném výkonu podpořeném spolehlivým brankářem Jiřím Trvajem otočili Brňané v utkání s Litvínovem výsledek a zvítězili 3:1. Hosté šli do vedení v první třetině po gólu Viktora Hübla, domácí ale odpověděli brankami Radima Hrušky a Ondřeje Veselého, při power play pojistil tříbodový zisk opět Hruška. - videoreportáž z utkání

Hokejisté Plzně porazili pražskou Spartu 4:3 po samostatných nájezdech. Indiánům nevyšel vstup do zápasu a brzy prohrávali 0:2, do druhé přestávky ovšem stačili skóre otočit. Sparta stihla na začátku třetí třetiny vyrovnat, ale ani jeden její střelec nedokázal v penaltovém rozstřelu překonat brankáře Dušana Salfického. O druhém bodu pro domácí rozhodl kapitán Martin Straka. - videoreportáž z utkání

Výborný výkon brankáře Jakuba Kováře pomohl Českým Budějovicím k výhře na ledě Slavie 3:1. Skóre otevřeli hráči Mountfieldu, když za Kopřivova záda propadla dvakrát tečovaná střela v přesilové hře. Ve 32. minutě slávistický náhradník Slipčenko vyrazil Vydareného střelu před sebe a Pšurný pohotově dorazil. V 57. minutě snížil na 1:2 Branda, Slavii se však ani při závěrečné power play vyrovnat nepodařilo, naopak těsně před koncem inkasovala potřetí. - videoreportáž z utkání

Hokejisté Zlína vyhráli na ledě Kladna 3:2 po samostatných nájezdech a připsali si první výhru v sezoně. Kladno sice dvakrát vedlo po přesilovkových trefách obránce Jana Piskáčka, ale muselo se nakonec spokojit jen s prvním bodem v ročníku. V 59. minutě mu totiž sebral vítězství Petr Leška, který si připsal i rozhodující gól v nájezdech. - videoreportáž z utkání