ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Hokejové MS bude mít od roku 2012 nový hrací systém

Velikost textu:

Portorož - Hokejové mistrovství světa bude mít od roku 2012 nový hrací systém. Základní část turnaje se bude hrát ve dvou osmičlenných skupinách způsobem každý s každým a vždy čtyři nejlepší celky postoupí přímo do play-off. Poslední týmy v obou skupinách naopak rovnou sestoupí. O změně systému rozhodla na kongresu v Portoroži mezinárodní federace IIHF. Počet zápasů se tím zvýší z 56 na 64, finalisté odehrají deset místo dosavadních devíti utkání. "Je to povedená úprava, se kterou jsme všichni spokojení," uvedl v prohlášení prezident IIHF René Fasel.

Radost finských hráčů
Radost finských hráčů
Otevřít galerii
 • Radost finských hráčů autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Švédský brankář autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/181/18028.jpg?1208464114

Návrh na změnu systému předložili pořadatelé šampionátů v letech 2012 a 2013 Finsko se Švédskem. Hlavním motivem byla větší přehlednost prodeje vstupenek. Při současném modelu totiž diváci při koupi lístků nevědí, jaké konkrétní týmy ve druhé fázi uvidí.

V příštím roce se šampionát na Slovensku uskuteční ještě podle dosavadního systému, který byl zaveden v roce 2000. Hrát se tedy bude ve čtyřech základních skupinách po čtyřech týmech, následovat bude osmifinálová fáze se dvěma skupinami po šesti, ze které teprve vzejdou čtvrtfinalisté. O sestupujících se rozhodne ve skupině o udržení, kterou budou hrát poslední týmy z jednotlivých skupin.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.