ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Záruba - komentátorská duše českého hokeje chatoval na webu Sportživě

Velikost textu:

Praha – Se začínajícím maratonem zápasů nejvyšší tuzemské hokejové soutěže se rozjíždí také tradiční magazín BULY, který i v letošní sezoně přinese desítky živých přenosů, reportáží i aktuálních vstupů ze souběžně hraných zápasů. Neodmyslitelnou součástí extraligového zpravodajství na ČT jsou také rozbory důležitých zápasových momentů a komentářů hokejových expertů přímo ve studiu. Sportovní redakce navíc přichystala novinky nejen v dramaturgii reportáží z hokejových stadionů, ale také grafické změny při práci ve studiu, jak prozradil hokejový komentátor Roberta Záruba při diskusi s diváky prostřednictvím chatu na webu Sportživě.

Robert Záruba
Robert Záruba
Otevřít galerii
 • Robert Záruba autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/588/58754.jpg?1229698384
 • Buly - hokej živě autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/18/1716/171578.jpg?1276079081

První novinky mohou diváci vidět již dnes od 18:00. Kolotoč hokejových klání na stadionech i obrazovkách ČT4 startuje zápasem Pardubic s pražskou Spartou. Redakce sportu letos plánuje odvysílat živé přenosy z každého kola základní části extraligy, počet utkání v play-off bude záviset na vývoji v jednotlivých sériích. K tomu navíc zprostředkuje zápasy z důležitých mezinárodních turnajů. "Celkově ČT v letošní sezoně odvysílá odhadem 140 až 150 různých hokejových klání," informoval šéfkomentátor.

Záznam kompletního chatu s Robertem Zárubou si můžete přečíst ZDE.

Vysílání dozná řady technických změn. Pro autentický zážitek ze zápasového dění do vysílání ve větší míře "proklouznou" osobní rozhovory mezi hráči a rozhodčím, a to jak živě při samotném klání, tak také v sestřihu po zápase. "Budeme zkoušet obojí ... Při loňských zkouškách nás překvapilo, jak hlasité a přitom nevulgární věty jsme pochytali. Ale samozřejmě sem tam něco na střídačce nebo z ní padne," dodává Záruba.

Tipsport Extraliga
Tipsport Extraliga

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.