ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

Hašek má zaplatit pokutu i opravu mistrovského poháru

Velikost textu:

Pardubice - Vedení hokejistů Pardubic bude po brankáři Dominiku Haškovi požadovat, aby zaplatit pokutu, kterou klub dostal od Asociace profesionálních klubů ledního hokeje za poškození poháru pro mistra extraligy. Pětačtyřicetiletý gólman, jenž v létě odešel do Spartaku Moskva, by měl zaplatit i opravu poháru, která vyšla na 70 000 korun. Mistrovský pohár byl na Haškově soukromé akci poškozen již v květnu, informace však byla zveřejněna až v pondělí na tiskové konferenci před začátkem extraligy.

Hokejový brankář Dominik Hašek
Hokejový brankář Dominik Hašek
Otevřít galerii
 • Hokejový brankář Dominik Hašek autor: Michal Kamaryt, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/814/81307.jpg?1240305939
 • Hráči Pardubic slaví mistrovský titul autor: Petr Sznapka, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1595/159480.jpg?1271964403

"Každý hráč v klubu měl nárok na to, aby si pohár půjčil na jeden až tři dny pro svoji soukromou potřebu. Všichni hráči pohár vrátili v pořádku vyjma jednoho. Důsledky, které jsou s tím spjaty, zcela určitě nebude hradit klub. Pouze ten, kdo byl zodpovědný za pohár," řekl předseda představenstva Ondřej Heřman na dnešní tiskové konferenci.

Cenná trofej je v současnosti již v pořádku, což Pardubice ukázaly na předsezonní tiskové konferenci, kde byl pohár vystaven. "Pohár jsme nechali spravit hned poté, co byl poškozen. Už na konci května zase sloužil k oslavám hráčů i klubu. Přesto nás samozřejmě celá situace mrzí," uvedl generální manažer Zbyněk Kusý pro MfDnes.

Hašek nechtěl celou záležitost příliš komentovat. "Ano, stalo se. Vím, že byl pohár poškozen na mé oslavě. Nevím ale, jak přesnou újmu ten pohár utrpěl, protože jsem na té oslavě nebyl do konce. V tu zásadní chvíli jsem zkrátka u poháru nebyl," uvedl hrdina olympijských her v Naganu pro deník Sport.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.