ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Ďáblové dostali trest za Kovalčukovu smlouvu

Velikost textu:

New York - Vedení hokejové NHL potrestalo New Jersey za obcházení pravidel platového stropu při jednání o smlouvě s ruským útočníkem Iljou Kovalčukem. Devils musí zaplatit pokutu tři miliony dolarů a také se musí vzdát volby ve třetím kole draftu v roce 2011 a v následujících čtyřech letech přijde o jeden výběr v prvním kole. "Liga nyní považuje celý případ za vyřešený a nebude se k němu už vracet," stojí v prohlášení NHL.

Ilja Kovalčuk
Ilja Kovalčuk
Otevřít galerii
 • Ilja Kovalčuk autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1814/181309.jpg?1279695704
 • NHL autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/19/1900/189950.jpg?1282909089

Také New Jersey se nechce ke kauze kolem ruského kanonýra vracet, stojí si však za tím, že pravidla neporušilo. "S rozhodnutím nesouhlasíme. Vše jsme dělali s čistým svědomím a neudělali jsme nic špatně," prohlásil generální manažer Devils Lou Lamoriello.

Sedmadvacetiletý Kovalčuk se v červenci s New Jersey dohodl na sedmnáctileté smlouvě na 102 milionů dolarů. Měl tak pobírat plat až do svých 44 let, 95 procent z celkové sumy však měl obdržet v prvních deseti letech a do platového stropu by se počítal průměrný výdělek šest milionů ročně.


Po protestech NHL byl však kontrakt nezávislou arbitráží zrušen a Kovalčuk se stal opět volným hráčem. S New Jersey se poté dohodl na patnáctiletém kontraktu na rovných 100 milionů dolarů, který už vedení soutěže schválilo.

Na základě tahanic kolem Kovalčukovy smlouvy se hráčská asociace NHLPA a NHL dohodly na dodatku k pravidlům, která regulují dlouhodobé kontrakty. Podle webu kanadské televizní stanice TSN budou podobné smlouvy, které dostali Kovalčuk či Marián Hossa, Roberto Luongo a Marc Savard, poslední svého druhu.

Martin Brodeur se spoluhráči
Martin Brodeur se spoluhráči
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.