ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Mistrovský pohár byl v Pardubicích opět poškozen

Velikost textu:

Praha - Pohár pro mistra hokejové extraligy byl opět v Pardubicích značně poškozen. Cenná relikvie nepřežila bez úhony triumf Východočechů už před pěti lety a podobně dopadla i letos. Osudnou se jí stala soukromá oslava brankáře Dominika Haška. Pardubický klub za to zaplatí pokutu 150 000 korun a musí také zaplatit opravu poháru. "Ještě před nedávnem to vypadalo, že po sezoně nebude mít novému mistrovi co předávat," uvedl ředitel soutěže Stanislav Šulc. Mistrovský pohár byl poškozen tak, že musel projít důkladnou opravou. "Už je opravený. Nedá se ale nic dělat s tím, že máme momentálně k dispozici vlastně třetí kopii," podotkl Šulc.

Pardubičtí hokejisté slaví extraligový titul
Pardubičtí hokejisté slaví extraligový titul
Otevřít galerii
 • Pardubičtí hokejisté slaví extraligový titul autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/16/1597/159662.jpg?1272034871
 • Stanislav Šulc autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/15/1494/149321.jpg?1268334176

Po Haškově oslavě se pardubickému klubu vrátil pohár například s vylámanými štítky se jménu klubů a hráčů, kteří jej v minulosti vyhráli. "Více než třetina jich byla záměrně vylámána," řekl Šulc.

Stanislav Šulc o Dominiku Haškovi

"Sportovně je to škoda, že tady takový hráč není. S tím se ale vyrovnám, nechybí mi tady."

Záležitostí se minulý týden zabývala valná hromada Asociace profesionálních klubů, která Pardubicím udělila pokutu. "Zbyněk Kusý (generální manažer) musel odpovídat na nepříjemné otázky. APK se hrubě nelíbilo, že někdo projeví tak málo úcty k těm, kteří extraligu vyhráli," uvedl Šulc. Podle něj Kusý poukázal i na fakt, že po oficiálních akcích klubu bylo pohár v pořádku, ale dění na Haškově oslavě nemohl ovlivnit.

Pětačtyřicetiletá legenda, která po sezoně odešla z Pardubic do Spartaku Moskva, se odvázala už v roce 2002 při oslavách zisku Stanleyova poháru. Tehdy skočil Hašek se slavnou trofejí do bazénu. "Když si vzpomenu, co vše nám tady Dominik za loňskou sezonu vysvětlil, co děláme špatně, co nefunguje, ať jsou to hráčské smlouvy, disciplinární řád v jeho mateřském klubu, jak je vše špatně ve svazu se Síní slávy... Pak jsem si přečetl, že i s pohárem bychom měli něco dělat, protože je moc velký a nedá se z něj pít," uvedl Šulc na dotaz, zda mu Hašek v extralize chybí. 

Vedení extraligy i s ohledem na letošní problémy s poničeným pohárem uvažuje, že změní tradici s půjčováním trofeje vítězi soutěže. Je proto možné, že vítězný klub se s originálem jen vyfotografuje a poté dostane kopii. Možné je také, že APK nechá vyrobit zcela nový pohár a stávající uloží do archivu.

Dominik Hašek likviduje jednu ze střel
Dominik Hašek likviduje jednu ze střel
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.