ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

S Halákem se v Montrealu přišlo rozloučit pět tisíc fanoušků

Velikost textu:

Montreal - Přes pět tisíc fanoušků se přišlo v Montrealu rozloučit s brankářem Jaroslavem Halákem, kterého tamní Canadiens v létě vyměnili do St. Louis. Podle serveru tsn.ca musela být autogramiáda se slovenským hokejistou prodloužena z původně plánovaných dvou hodin o dalších 90 minut.

Jaroslav Halák
Jaroslav Halák
Otevřít galerii
 • Jaroslav Halák autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jaroslav Halák zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Čekali jsme maximálně pět set lidí. Tohle je obrovský úspěch," řekl Steve Stein, jeden z organizátorů charitativní akce, jejíž výtěžek půjde na konto dětské nemocnice Sainte Justine. Každý, kdo získal autogram slovenského brankáře, přispěl na charitu dvaceti kanadskými dolary (zhruba 370 korun).

"Hodně mě to překvapilo. Ale jsem rád, že přišlo tolik lidí," přidal Halák, který se stal hrdinou Canadiens v play-off, kde výrazně přispěl k postupu do semifinále přes favorizovaný Washington a obhájce Stanley Cupu Pittsburgh. Vedení klubu však po sezoně dalo přednost Careymu Priceovi a Halák odešel do St. Louis.

"Je to divné, ale na Montreal mám dobré vzpomínky. Proto jsem se chtěl rozloučit s fanoušky," doplnil pětadvacetiletý Halák, který se St. Louis podepsal čtyřletou smlouvu na 15 milionů dolarů.

Sidney Crosby a Jaroslav Halák
Sidney Crosby a Jaroslav Halák
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.