Absa Cape Epic

Vedoucí trio nezaváhalo, Rytíři vyplenili vsetínský Lapač

První tři týmy tabulky první ligy splnily povinnost favoritů a v duelech 42. kola nezaváhaly. Vedoucí České Budějovice si poradily s Havířovem 3:0 a nadále mají čtyřbodový náskok před Karlovými Vary. Energie zdolala Třebíč 2:0 a třetí Kladno si zastřílelo ve Vsetíně, kde vyhrálo vysoko 6:1.

Utkání Vsetín - Kladno
zdroj: rytirikladno.cz autor: Adam Soukup

Mistr světa z roku 2010 Petr Vampola vstřelil rozhodující gól Jihočechů už v páté minutě. Záhy na jeho trefu navázal Václav Nedorost a finální podobu skóre stanovil v polovině třetí třetiny Luboš Rob. Brankář Petr Kváča udržel pátou nulu v ročníku, Motor bodoval v osmém duelu po sobě.

V Třebíči padla vítězná branka v 38. minutě, karlovarský kanonýr Jakub Flek ji dal v početní výhodě. Do prázdné branky pojistil triumf hostů útočník Václav Skuhravý. Gólman Filip Novotný stejně jako českobudějovický Kváča vychytal páté čisté konto v sezoně.

Energie venku bodovala podeváté za sebou. Třebíč doma soupeři odevzdala všechny body poprvé 7. října, kdy prohrála s Prostějovem. Horácká Slavia následně před vlastními diváky bodovala čtrnáctkrát po sobě a do porážky s Energií zvítězila dvanáctkrát v řadě.

Kladno v prvním dějství odskočilo Vsetínu na rozdíl tří branek. Valachům se sice v 26. minutě povedlo snížit, ale Rytíři do konce prostřední části odpověděli dvěma trefami. Třetí vítězství Středočechů za sebou potvrdil posledním gólem večera nejproduktivnější hráč týmu Patrik Machač.

Prostějov doma podlehl Slavii 2:3 po samostatných nájezdech. Jestřábi od první třetiny vedli, ale Pražanům se na počátku třetí části povedlo stav během 50 vteřin obrátit. Prostějov však zásluhou Tomáše Divíška zareagoval po 78 sekundách. V prodloužení mohl osmatřicetiletý centr rozhodnout o bodu navíc pro domácí, ale trestné střílení neproměnil.

V penaltovém rozstřelu přiklonil výhru na stranu Slavie útočník Václav Jankovský. Dvojnásobní extraligoví mistři zvládli podruhé za sebou nájezdy a celkově uspěli ve čtvrtém souboji v řadě.

Frýdek-Místek si poradil s Přerovem 4:2. Domácí v prostřední třetině otočili skóre z 1:2 na 3:2. Útočník Tomáš Franek v poslední dvacetiminutovce druhým gólem večera stanovil konečný výsledek.

Předposlední Benátky nad Jizerou porazily Ústí nad Labem 4:2. Domácí si po čtyřiceti minutách vypracovali klíčový dvougólový náskok, Ústí se v poslední části povedlo jen dvakrát snížit. První výhru Benátek po osmi porážkách zpečetil při power play Slovanu útočník Zdeněk Král.

Litoměřice rozstřílely poslední Kadaň 8:3. Stadion o třech bodech rozhodl v úvodní dvacetiminutovce, v níž si vypracoval pětibrankový náskok. Útočník Ivan Řehoř zkompletoval už v 10. minutě čistý hattrick, na který mu stačilo osm minut a čtyři vteřiny. Ve třetí třetině si připsal i asistenci. Pěti body se na vysokém triumfu podíleli útočníci Josef Stříbrný (2+3) a Jaroslav Šimeček (0+5).

42. kolo první hokejové WSM ligy:

Třebíč - Karlovy Vary 0:2 (0:0, 0:1, 0:1) Branky: 38. Flek, 60. Skuhravý. Rozhodčí: Čech, Skopal - Reich, Polák. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:1. Diváci: 1643.

Benátky nad Jizerou - Ústí nad Labem 4:2 (1:0, 1:0, 2:2) Branky: 14. Šír, 34. Bittner, 44. Psota, 60. Z. Král - 43. Kurka, 48. Pšenička. Rozhodčí: Sýkora, Wagner - Bosák, Kotlík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. Diváci: 205.

Vsetín - Kladno 1:6 (0:3, 1:2, 0:1) Branky: 26. Karafiát - 14. a 40. Kurjanov, 4. Štindl, 7. Redlich, 31. J. Kloz, 51. Machač. Rozhodčí: Vrba, Kašík - Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3304.

Motor České Budějovice - Havířov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) Branky: 5. Vampola, 9. Nedorost, 50. Rob. Rozhodčí: Jechoutek, Valenta - Rubas, Tvrdík. Vyloučení: 11:11, navíc Fillman - Kalus oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 5103.

Frýdek-Místek - Přerov 4:2 (1:2, 2:0, 1:0) Branky: 38. a 43. Franek, 11. Martynek, 31. Štumpf - 14. Plášek ml., 15. Navrátil. Rozhodčí: Šutara, Obadal - Novák, Poruba. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. Diváci: 1237.

Kadaň - Litoměřice 3:8 (0:5, 1:1, 2:2) Branky: 22. Hejcman, 56. Chrpa, 60. Tůma - 2., 5. a 10. Řehoř, 15. a 17. M. Kadlec, 35. a 58. Stříbrný, 49. Kusý. Rozhodčí: Škrobák, Grech - Krátký, Šimán. Vyloučení: 4:4, navíc Wagner (Kadaň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 200.

Prostějov - Slavia Praha 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:0, 1:2 - 0:0) Branky: 14. Starý, 43. Divíšek - 41. Z. Doležal, 42. M. Ondráček, rozhodující sam. nájezd Jankovský. Rozhodčí: Zbořil, Doležal - Zídek, Komínek. Vyloučení: 3:3. Bez využití. Diváci: 1842.