pátek 22. června 2018 Pavla
34. KOLO PRVNÍ LIGY

Karlovy Vary přehrály Litoměřice a sesadily z čela budějovický Motor

Hokejisté Karlových Varů v 34. kole první ligy porazili Litoměřice 2:1 v prodloužení a dostali se do čela tabulky o skóre před České Budějovice, které podlehly 1:3 ve Vsetíně. Třetí zůstává Kladno, jež v předehrávce podlehlo Přerovu 2:3 a ztrácí dva body.

Hokejisté Karlových Varů se radují ze vstřeleného gólu

Karlovy Vary poslal do vedení ve 14. minutě útočník Jaromír Kverka po nahrávce slovinského obránce Sabahudina Kovačeviče. Litoměřicím se zásluhou beka Aleše Pavlase podařilo v 38. minutě vyrovnat. Bod navíc pro Energii zařídil vteřinu před koncem prodloužení Kovačevič, jemuž přihrál Kverka. Západočeši se díky lepšímu skóre vrátili do čela soutěže.

Motor v předchozích dvou zápasech zdolal Vsetín 4:1 a 8:0, třetí prohru ale Valaši nepřipustili. O třech bodech pro šestinásobné mistry extraligy rozhodl v čase 36:12 David Vítek, který zlomil nerozhodný stav 1:1. Šestadvacetiletý útočník pak v závěrečné dvacetiminutovce zařídil konečnou podobu výsledku.

Vsetín zdolal Motor 3:1, dvěma góly se blýskl Vítek

Prostějov uspěl ve Frýdku-Místku 5:2 a radoval se ze sedmé výhry po sobě. Za Jestřáby se dvakrát prosadil nejproduktivnější hráč ligy Jan Rudovský. Domácí prohráli popáté v řadě. Slavia si díky výhře 5:2 nad Ústím nad Labem připsala čtvrtý triumf za sebou. Pražané rozhodli ve druhé části, ve které si za nerozhodného stavu 1:1 vypracovali vedení 4:2.

Benátky nad Jizerou porazily poslední Kadaň 7:3 a zvítězily poprvé od 4. listopadu, kdy zdolaly právě Trhače. Od té doby následovala série dvanácti proher. Rozhodující moment utkání nastal v 24. minutě, kdy Středočeši v rozmezí pouhých sedmi vteřin odskočili z 2:1 na 4:1.

Kadaň se sice ve třetí třetině dotáhla na rozdíl jedné branky, ale Benátky poté třikrát skórovaly. V dresu domácích vstřelil hattrick jednadvacetiletý Zdeněk Král, který k němu přidal i nahrávku. Opačnou bilanci si připsal o čtyři roky mladší útočník Jan Jeník.

Třebíč vyhrála nad Havířovem 3:2, přestože po dvou třetinách vedla už o tři branky. Horácké Slavii pomohly k plnému bodovému zisku dvě využité přesilové hry. Havířov nebodoval po čtyřech duelech.

34. kolo první hokejové WSM ligy:

Vsetín - České Budějovice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) Branky: 37. a 51. Vítek, 8. Šilhavý - 12. Vlček. Rozhodčí: Vrba, Doležal - Beneš, Polák. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. Diváci: 4821.

Benátky nad Jizerou - Kadaň 7:3 (2:1, 2:0, 3:2) Branky: 16., 56. a 60. Z. Král, 1. Jeník, 24. Niko, 24. Hrníčko, 57. R. Veselý - 10. Havlíček, 47. Chlán, 49. Rindoš. Rozhodčí: Jechoutek, Sýkora - Podrazil, Kotlík. Vyloučení: 3:8, navíc Havlín - Macháček, Trefný všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 208.

Karlovy Vary - Litoměřice 2:1 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0) Branky: 14. Kverka, 65. Kovačevič - 38. Pavlas. Rozhodčí: Škrobák, Grech - Malý, Šimán. Vyloučení: 5:8. Využití: 0:1. Diváci: 3606.

Třebíč - Havířov 3:2 (2:0, 1:0, 0:2) Branky: 3. L. Vágner, 7. Dolníček, 31. D. Mikyska - 45. R. Havel, 60. M. Kalus. Rozhodčí: Wagner, Dědek - Hejl, Bosák. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0.

Frýdek-Místek - Prostějov 2:5 (0:0, 1:3, 1:2) Branky: 38. Matyáš, 50. J. Kalus - 24. z trest. střílení a 41. Rudovský, 32. M. Drtina, 33. Prokeš, 43. Žovinec. Rozhodčí: Čech, Koziol - Poruba, Reich. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Diváci: 1685.

Ústí nad Labem - Slavia Praha 2:5 (1:1, 1:3, 0:1) Branky: 9. Smolka, 40. Vrdlovec - 3. Z. Doležal, 33. L. Krejčík, 37. Barák, 39. Nedvídek, 59. Račuk. Rozhodčí: Veselý, Veinfurter - Toman, Kokrment. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:1. V oslabení 0:1. Diváci: 1546.