ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Prostějovu hrozilo i vyloučení z 1. ligy, nakonec platí vysokou pokutu

Velikost textu:

Vedení hokejistů prvoligového Prostějova porušilo licenční řád a přijde ho to velmi draho. Disciplinární komise (DK) Českého svazu ledního hokeje vyměřila Jestřábům pokutu ve výši 132 050 korun. Prostějovský klub se však dozvěděl i pozitivní zprávu - přestože mu kvůli celému případu hrozilo i vyloučení, zůstává v soutěži.

Utkání České Budějovice - Prostějov
Utkání České Budějovice - Prostějov

Podle DK došlo ze strany Prostějova k závažnému porušení licenčního řádu, když v situační zprávě uvedl neúplné, respektive nepravdivé informace, navíc ve stanoveném termínu neuhradil závazky vůči Českému svazu ledního hokeje. Pochybením se během září již dvakrát zabýval i výkonný výbor ČSLH.

Prostějovští chybovali, když v situační zprávě neuvedli dluh, který měli vůči hráči Matouši Maxmiliánu Venkrbcovi. Kromě toho dlužili celkem 92 000 korun i svazu poté, co neuhradili pokutu 40 000 korun za nezajištění povinností pořadatelské služby v utkání Prostějov - Přerov z 2. listopadu minulého roku a dalších 50 000 korun ze stejného důvodu při duelu Prostějov - Přerov z poloviny letošního února.

Disciplinárka: Termíny úhrady pokut jste věděli

Klub měl navíc zaplatit i poplatky za disciplinární projednání. Vše uhradil až v polovině letošního září poté, co ho vyzval sekretariát svazu. DK odmítla obhajobu účastníka WSM ligy, že o povinnosti úhrady pokut v určeném termínu nebyl informován, neboť termíny jsou jasně stanovené v licenčním řádu.

Výsledkem byl vysoký finanční postih. "Částka byla stanovena jako součet pevné pokuty, která může podle disciplinárního řádu ČSLH dosáhnout až 200 000 Kč, a procentuální pokuty, vypočítané z neuhrazené smluvní odměny vůči hráči," uvedl svaz.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.