Volejbalový magazín

Jihlava zdolala Slavii a je v čele, Prostějov vyhrál nad Ústím

Jihlava - Hokejisté Dukly Jihlava vyhráli v předehrávce 34. kola první ligy doma nad pražskou Slavií 6:5 po samostatných nájezdech a posunuli se do čela tabulky o bod před dosud vedoucí Kladno. Tým z Vysočiny sice ztratil v závěrečné třetině vedení 5:2, ale v rozstřelu mu zařídil výhru Tomáš Čachotský. Už v úterý se hrála předehrávka 36. kola, v níž Prostějov na ledě Ústí nad Labem vyhrál 4:3 a posunul se po třetí výhře za sebou na osmé místo. Domácí Slovan počtvrté za sebou nebodoval a zůstává desátý. Severočeši sice dokázali smazat tříbrankovou ztrátu, ale v 55. minutě rozhodl v přesilové hře obránce Marek Drtina.

Utkání Jihlava - Slavia navštívil i legendární Jan Suchý

Do zápasu vstoupili lépe Pražané a v deváté minutě je dostal ve vlastním oslabení do vedení Kašpařík. Domácí vyrovnali v úvodním dějství v přesilovce pěti proti třem díky Divišovi, ve 35. minutě otočil stav v klasické početní výhodě obránce Kaláb a za 75 sekund zvýšil Důras.

Za dalších 37 vteřin se sice prosadil opět v oslabení hostující Mikulík, ale pokračující početní výhodu zužitkoval opět Kaláb a ve 45. minutě upravil už na 5:2 pro změnu v oslabení Důras. Slavia se nevzdala, stíhací jízdu načal šest minut před koncem Bahenský a v power play se postarali o vyrovnání Bahenský a Vas.

Zápas rozuzlila až čtvrtá série rozstřelu, ve které rozhodl Čachotský. Jihlavský odchovanec, který zamířil v létě do extraligového Zlína, nastoupil na střídavý start za Duklu poprvé v sezoně.

Jihlava - Slavia Praha 6:5 po sam. nájezdech (1:1, 3:1, 1:3 - 0:0)

Branky: 35. a 38. Kaláb, 37. a 45. Důras, 15. Diviš, rozhodující sam. nájezd Čachotský - 9. Kašpařík, 37. Mikulík, 54. Bahenský, 59. Vas, 60. M. Čermák. Rozhodčí: Petružálek - Křivohlavý, Špringl. Vyloučení: 3:8. Využití: 3:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 2468.

Prostějov se dostal do vedení v šesté minutě díky Illéšovi a trefami v 27. a 31. minutě upravil na 3:0 Venkrbec. Za 79 vteřin snížil v přesilovce Tenkrát, v 36. minutě přidal další gól domácích Roubík a v 54. minutě vyrovnal v další početní výhodě Pohl. Nebylo to ale Slovanu nic platné, protože za 77 sekund se také v přesilovce prosadil Drtina.

Ústí nad Labem - Prostějov 3:4 (0:1, 2:2, 1:1)

Branky: 32. Tenkrát, 36. Roubík, 54. Pohl - 27. a 31. Venkrbec, 6. Illéš, 55. M. Drtina. Rozhodčí: Pražák - Šmika, Kreuzer. Vyloučení: 3:6. Využití: 2:1. Diváci: 621.