ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Budějovice zatím licenci nemají. Most může dát přednost Litvínovu

Velikost textu:

České Budějovice - Nově budovaný českobudějovický hokejový klub zřejmě ještě nemá jistotu, že získá prvoligovou licenci od Mostu. Severočeský celek, který má dlouhodobě ekonomické potíže, jedná rovněž o spolupráci s extraligovým Litvínovem a mohl by se stát jeho farmou.

Budějovičtí fanoušci
Budějovičtí fanoušci

Podle bývalého útočníka Radka Bělohlava, který se angažuje s dalšími bývalými hokejisty v záchraně hokeje v Českých Budějovicích po odchodu HC Mountfield do Hradce Králové, má nový tým CB Hokej 2013 s Mostem dohodu o smlouvě budoucí. Ve středu rada města rozhodla, že právě tento klub získá do pronájmu zimní stadion v Českých Budějovicích, o který usiloval také konkurenční Motor České Budějovice. Ten má licenci na první ligu od Hradce Králové.

Mostecký manažer Bohumil Slavíček ale uvedl, že zatím nepadlo rozhodnutí, kterou variantu klub zvolí. "Vedení se snaží najít to nejlepší řešení pro další chod klubu. Jedním z řešení se nabízí varianta prodeje licence do Českých Budějovic a následná ekonomická stabilizace klubu ve druhé lize. Druhým možným řešením je úzká spolupráce s HC Verva Litvínov."

V současné době prý klub s Litvínovem intenzivně jedná. "Nabízí se velmi reálná možnost, že se náš klub stane farmou Litvínova. V případě, že budou jednání úspěšná, dojde ze strany litvínovského klubu k pomoci po sportovní i ekonomické stránce," řekl Slavíček. Po minulé sezoně podle něj Mostu zbývá uhradit ještě 30 procent dluhů.

Podle Bělohlava však Slavíčkovo prohlášení nemůže nic změnit na tom, že České Budějovice nakonec licenci získají. "Jednáme s panem (Valentinem) Korolem, a to je jednatel klubu. Vyjádření pana Slavíčka nás proto příliš nezajímá. S jednatelem HC Most jsme podepsali smlouvu o smlouvě budoucí, která nám zajišťuje získání licence na první ligu." Bělohlav dodal, že záležitost dotáhne do konce, a vůbec proto nepochybuje o tom, že subjekt spojený s jeho osobou bude v následující sezoně hrát v Českých Budějovicích první ligu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.