ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Velín na kolech: Jak se vysílá největší atletická akce v Česku

Velikost textu:

Praha – Největší přenosové vozy v republice zajišťovaly přenosy z uplynulého halového mistrovství Evropy v atletice. Živé vysílání mělo pod palcem celkem 250 lidí, z nichž část obsluhovala 38 kamer. "Během přenosu je úplně nejtěžší zkoordinovat práci kolegů," nastínil režisér Charilaos Karadžos.

Režisér přenosu Charilaos Karadžos v akci
Režisér přenosu Charilaos Karadžos v akci

Obraz z pražské O2 Areny se do milionů přijímačů nedostával z haly, ale z jejích garáží. Přenosová technika by se jinam nevešla. Ve Vysočanech byly během HME 2015 všechny velké přenosové vozy, která Česká televize má. V pojízdných režiích pak proběhla nejdůležitější práce celého živého vysílání. Právě do nich totiž přitékaly obrázky ze všech kamer z celé haly.

Jde-li o velké akce, jako byl zrovna evropský šampionát, zpracovává jeden vůz vždy jednu disciplínu. V tom hlavním potom režisér vybírá, co uvidí diváci u televizí, ale také na internetu, kde probíhalo exkluzivní vysílání v momentě, kdy programy ČT sport a ČT2 vysílaly jiné sporty.

"Jsou tu lidé, kteří zpracovávají záznamy. Ti nám udělají takzvaný klip, což je označený pokus jednoho závodníka. My víme, že to má čtyřicet vteřin a při první příležitosti to pouštíme lehce zpožděně např. mezi běhy," vysvětlil Karadžos, který úspěšně oddirigoval většinu lidí, kteří se na přenosu podíleli.

přehrát video
Přenosové vozy pro ME v atletice
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.