ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra
HME V ATLETICE

Lavillenie: Cítím se ve formě. Jako loni, kdy jsem překonal světový rekord

Velikost textu:

Praha - Jednou z největších hvězd halového mistrovství Evropy v Praze je bezpochyby tyčkařský muž číslo jedna Renaud Lavillenie. Devětadvacetiletý Francouz je držitelem světového rekordu a svůj výkon v hodnotě 616 centimetrů bude chtít o víkendu překonat. Jeho prvotním cílem však bude ovládnout mistrovství Evropy.

Tyčkař Renaud Lavillenie a výškařka Kamila Licwinko
Tyčkař Renaud Lavillenie a výškařka Kamila Licwinko

Lavillenieho úkol před víkendem je jasný - zvítězit na halovém mistrovství Evropy a možná se pokusit o překonání světového rekordu. Na splnění zvláště toho druhého úkolu se cítí připraven. "Cítím se ve formě a asi ve stejné jako loni, kdy jsem překonal světový rekord," myslí si francouzský tyčkař.

"Hlavní cíl je samozřejmě šampionát vyhrát a potom možná zkusit novou výšku. Musíme si počkat do soboty a uvidíme. Podmínky v hale jsou pořád stejné, takže se můžu soustředit na sebe a doufám, že předvedu to nejlepší," přehrává si v hlavě své úkoly Lavillenie.

To, že Lavillenie bude chtít překonat světový rekord, naznačily už i jeho tři únorové pokusy na mítinku v Berlíně, kde si nechal nastavit 617 centimetrů. Nakonec však skončil pouze na 602.

"Je to světový rekord, není lehké ho překonat pokaždé," přemítal Lavillenie. "Minule mi chybělo jen pár drobností, musím mít dobrý náběh, dobrou rychlost, být šikovný na tyči. Skočit šest metrů se ještě docela dá, ale 615 centimetrů, ale ani Bubkovi se to moc často nepovedlo. Potřebuji spoustu závodů a tréninků, abych se ještě zlepšil, musím čekat," myslí si.


Při skocích do větší výšky přitom nemá ohledně výběru tyčí jasná vlastní pravidla. "Vždy záleží na závodě, když se cítím dobře, můžu skočit na stejné tyči, jindy je zase zapotřebí, abych si ji vyměnil," popisuje Lavillenie.

Francouzský tyčkař přednedávnem zaujal i poněkud netradičním způsobem. Na svém facebookovém profilu uveřejnil video, na němž při rozběhu zdolává dvě běžecké překážky, než se odrazí od tyče a překonává i mnohem výše položenou metu.

"Byla to zábava, ale bylo to i trochu šílené, protože přeběhnout překážku a skočit o tyči je velmi složité," usmíval se Lavillenie. "Ale rád dělám nové věci tak jako minulý měsíc, kdy jsem skákal ve sněhu. Lidé mají rádi, když dělám něco neobyčejného. Snažím se i v tomto ohledu být co nejlepší."

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.