ČTsport

ČTsport
úterý 17. července 2018 Martina
HME v atletice

Hejnovou čeká na osmistovce premiéra na velké akci

Velikost textu:

Praha – Zuzana Hejnová je sice na blížícím se halovém mistrovství Evropy přihlášena na osmistovku i čtvrtku, poběží však pouze delší z obou distancí. Pro bronzovou olympijskou medailistku a mistryni světa to bude na půlce premiéra na velké atletické akci.

přehrát video
Hejnová: Můžu jen překvapit, finále by byl úspěch

Hejnová si loni na začátku roku zlomila zánártní kůstku. Kvůli zdravotním problémům pak téměř rok nezávodila a zejména rychlostní manko pak nestihla dohnat. I proto místo čtyřstovky zvolila osmistovku. "Nemám přehnané cíle, budu se chtít probít z jednoho kola do druhého, a pokud to vyjde na finále, bude to ohromný úspěch," uvedla Hejnová.

Jedinou půlku v sezoně absolvovala Zuzana Hejnová v Linci v čase 2:03,60. Podle trenéra Kupky má na čas kolem dvou minut, což už je hranice extratřídy. "Když se zlepším na osmistovce, tak z toho budu mít větší radost a můžu jen překvapit," řekla Hejnová.

Česká atletka se nebojí ani případných kolizí v závodě a bude spoléhat na své přednosti. "Věřím tomu, že na osmistovce využiju své rychlosti a že se jen tak odstrčit nenechám," dodala.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.