ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Zahájení HME: Oslava atletiky i připomenutí historie

Velikost textu:

Praha - Zhruba hodinové slavnostní zahájení halového mistrovství Evropy v pražské O2 areně má být oslavou české atletiky, kterou chtějí organizátoři představit jako krásnou a duchaplnou královnu sportu. Multimediální ceremoniál rovněž připomene historické chvíle české atletiky. Součástí programu bude představení všech zúčastněných zemí, na závěr zazní státní hymna. Přímý přenos slavnostního zahájení sledujte na ČT1 a našem webu ve čtvrtek od 20:55.

Přípravy atletické dráhy v O2 areně
Přípravy atletické dráhy v O2 areně

Režisérem ceremoniálu je Michael Čech, který připravil show se 70 účinkujícími. "Maximálním způsobem jsme se podřídili prostoru, který nám hala, připravená na vrcholnou atletiku, nabízí. Celý program se proto bude odehrávat přímo na dráze, nestavíme žádné speciální pódium, jen velkoplošné led obrazovky," uvedl Čech.

Několik hudebních a tanečních bloků bude symbolizovat atletiku od jejího vzniku až po současnost. Úvodní číslo vychází z oslavy antického vnímání krásy ducha a těla, vystoupení doprovodí hudba, která má navodit pocit majestátnosti. "O atletice se říká, že je královnou sportu. Víme, že královna má být krásná, ale myslíme si, že by také měla být duchaplná. Vždyť sport není jen tvrdá dřina, atletika pro nás představuje nejkrásnější pohyb těla," uvedl Čech.

Organizátoři chtějí připomenout i české historické úspěchy. Na místě tak budou Jarmila Kratochvílová, Helena Fibingerová, Barbora Špotáková či nynější reprezentační trenér Tomáš Dvořák.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.