Svět motorů

Real předčil Barcelonu, vedení ve španělské lize navzdory remíze drží tým ze San Sebastianu

El Clásico skončilo triumfem Realu. Madridský celek zvítězil na hřišti Barcelony 2:1. Real Sociedad ztratil s Atléticem Madrid dvougólové vedení, po remíze 2:2 přesto stále vede tabulku. Fotbalisté Valencie díky drtivému závěru remizovali 2:2 s Mallorcou. Bilbao zdolalo účastníka Ligy mistrů Villarreal 2:1.

Fotbalisté Valencie se radují z gólu
zdroj: EFE autor: Kai FORSTERLING

"Bílý balet" dostal do vedení ve 32. minutě David Alaba a ve čtvrté minutě nastaveného času zvýšil náskok Lucas Vázquez. Domácí už jen korigovali premiérovou trefou Sergia Agüera v dresu Barcelony.

Real proti svému tradičnímu rivalovi z Barcelony přerušil ve španělské lize sérii předchozích dvou zápasů bez vítězství. Naopak katalánský velkoklub prohrál druhý ligový duel z posledních tří a je devátý. Trenér Koeman se stal teprve druhým koučem Barcelony v historii, který prohrál svá první tři Clásica ve funkci. Barcelona nebodovala ve čtvrtém ligovém Clásicu po sobě.

Real Sociedad se na hřišti Atlética dostal po gólech Sörlotha a Isaka do dvougólového vedení, ale uruguayský kanonýr domácího celku Suárez nejprve hlavou snížil a čtvrt hodiny před koncem vyrovnal z penalty na konečných 2:2. Klub ze San Sebastianu se vrátil do čela, Atlético je čtvrté.

V dalším utkání Sevilla přestřílela Levante 5:3 a zařadila se s 20 body o skóre za Real a před San Sebastian. Vyhrála již svůj čtvrtý ligový zápas z posledních pěti, naopak Levante bodovalo jen v jednom z posledních pěti utkání.

Mallorca vedla nad Valencií po první půli 2:0. Nejprve se trefil Ángel, po něm si vlastní gól vstřelil Diakhaby. "Netopýři" však v závěru zachránili alespoň bod. Snížení obstaral Guedes a vyrovnání až v osmé minutě nastavení Gayá. Valencia nevyhrála pošesté v řadě a remizovala ve třetím z posledních čtyř zápasů.

Rozhodující gól Bilbaa proti Villarrealu zaznamenal v 77. minutě z pokutového kopu Muniain. Další penaltu Athletica si vzal na starost Berenguer, jenže na 3:1 nezvýšil. Výhru však baskický celek uhájil.

Španělská fotbalová liga - 10. kolo:

Valencie - Mallorca 2:2 (90.+3 Guedes, 90.+8 Gayá - 32. Ángel, 38. vlastní Diakhaby), Pamplona - Granada 1:1 (45. Avila - 90. Montoro), Cádiz - Alavés 0:2 (6. z pen. a 90.+1 Joselu), Elche - Espaňol Barcelona 2:2 (23. Boyé, 84. Benedetto - 51. Morlanes, 52. De Tomás), Bilbao - Villarreal 2:1 (14. García, 77. Muniain z pen. - 32. Coquelin), FC Sevilla - Levante 5:3 (8. Torres, 24. Mir, 38. Diego Carlos, 50. El Haddadi, 64. Reges - 33. a 55. Morales, 62. Melero), FC Barcelona - Real Madrid 1:2 (90.+7 Agüero - 32. Alaba, 90.+3 Vázquez), Betis Sevilla - Vallecano 3:2 (22. Moreno, 24. Juanmi, 75. Willian Jose z pen. - 45.+1 Nteka, 65. Garcia), Atlético Madrid - San Sebastian 2:2 (62. a 77. z pen. Suárez - 8. Sörloth, 48. Isak), Getafe - Vigo 0:3 (55. a 73. Mina, 58. Aspas).