Volejbalový magazín

Černý se rozstřílel. Po Feyenoordu se trefil i proti Groningenu

Český fotbalista Václav Černý se v nizozemské lize trefil v druhém utkání po sobě a pomohl Twente Enschede k výhře 3:1 nad Groningenem. Vítězný tým se po úspěchu v předehrávce 3. kola posunul se sedmi body do čela neúplné tabulky.

Václav Černý v barvách Twente
zdroj: Twitter Twente

Dvaadvacetiletý Černý se v nedělním duelu s Feyenoordem trefil v nizozemské lize po dlouhých čtyřech letech a nyní své konto rozšířil. První gól ve 13. minutě mu rozhodčí po kontrole u videa kvůli ofsajdu neuznal, ve 22. minutě už ale o jeho brance nebylo pochyb. Český útočník se po rychlém brejku a přihrávce Brazilce Danila trefil po zemi k tyči. Čtvrt hodiny nato navíc Černý asistenci Danilovi oplatil a vybídl ho ke zvýšení.

Hosté sice krátce po přestávce snížili, ale dvě minuty před koncem Švéd Alexander Jeremejeff stanovil konečné skóre 3:1. Černý, jenž v Twente hostuje z Utrechtu, šel ze hřiště po hodině hry.