Golf Time

Další FA Cup pro Arsenal. Trofej vystřílel proti Chelsea Aubameyang

Ačkoli se veškerá pozornost soupeře upínala především na něho, ve finálové zkoušce obstál a zajistil pro Arsenal další trofej. Slavný FA Cup ovládli "kanonýři" díky Pierru-Emerickovi Aubameyangovi, který dvěma trefami otočil skóre proti Chelsea a zařídil výhru 2:1. Arsenal si připsal rekordní 14. triumf v soutěži.

Pierre-Emerick Aubameyang z Arsenalu dává gól
zdroj: ČTK/PA autor: Adam Davy

Derby londýnských celků ve Wembley načala lépe Chelsea, která se v páté minutě ujala vedení díky Christianu Pulisicovi. Po necelé půlhodině hry srovnal z penalty Aubameyang.

Jednatřicetiletý gabonský reprezentant obrátil skóre v 67. minutě, kdy ve vápně obehrál beka Kurta Zoumu a zblízka překonal brankáře Wilfreda Caballera. Chelsea se v závěru musela obejít bez Matea Kovačiče, jelikož chorvatský záložník dostal druhou žlutou kartu.