MČR v půlmaratonu

Griezmann režíroval francouzský obrat a prohloubil krizi Německa

V očekávaném souboji úřadujících mistrů světa a jejich předchůdců z roku 2014 zvítězila Francie nad Německem 2:1. "Les bleus" protáhli neporazitelnost na 15 zápasů prostřednictvím dvou branek Antoina Griezmanna a se ziskem sedmi bodů vedou tabulku tříčlenné skupiny A1 před Nizozemskem, které má o čtyři body méně. "Die mannschaft" ani ve třetím utkání nové evropské soutěže nevyhrál a s jedním bodem je poslední.

Zklamaný Mats Hummels po utkání s Francií
zdroj: Reuters autor: Benoit Tessier

Německo prohloubilo svou současnou krizi. V sobotu utrpělo debakl 0:3 v Nizozemsku a v součtu s porážkou ve Francii nevyhrálo čtyři soutěžní střetnutí po sobě, což se mu naposledy stalo v letech 1999 až 2000. Tým, jenž na letním světovém šampionátu vypadl už ve skupině, navíc poprvé v historii prohrál v jednom kalendářním roce šest duelů.

Svěřenci Joachima Löwa přitom v Paříži začali dobře - ve 14. minutě proměnil penaltu po ruce Toni Kroos. Následně však nevyužili šanci na zvýšení náskoku a po pauze dvěma góly otočil stav Griezmann. V 62. minutě nejprve hlavičkou srovnal a v 80. minutě přidal rozhodující trefu z pokutového kopu.

Ve skupině B4 opanoval Wales ostrovní derby v Irsku poměrem 1:0, přestože hostům scházela hlavní hvězda Gareth Bale. Opatrné měření sil v Dublinu rozhodl v 58. minutě fantastickou střelou z přímého kopu Harry Wilson.

Ve skupině D4 porazil Gibraltar 2:1 Lichtenštejnsko a po minulém premiérovém soutěžním vítězství v historii slavil podruhé za sebou. Gruzie uspěla v Lotyšsku (3:0), ve čtyřech zápasech skupiny D1 neztratila ani bod a s předstihem si zajistila postup do Ligy C.