ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold
LIGA NÁRODŮ

Výhra Francie na MS mi ublížila víc než zranění. Chtěl jsem, aby vypadla, přiznal Koscielny

Velikost textu:

Měl být tahounem Francie na mistrovství světa v Rusku, jenže kvůli zranění turnaj sledoval jen od televize. Les Bleus nakonec i bez Laurenta Koscielnyho dokráčeli k výhře, což zkušený stoper nesl a nese velice těžce. Přiznal, že si chvílemi dokonce přál konec svých nyní už bývalých spoluhráčů. Zároveň zkritizoval kouče Didiera Deschampse a s reprezentací v 33 letech skončil. 

Laurent Koscielny v dresu Francie v diskuzi s rozhodčím
Laurent Koscielny v dresu Francie v diskuzi s rozhodčím

Zatímco celá Francie v červenci slavila vítězství národního týmu na mistrovství světa, Laurent Koscielny prožíval zvláštní pocity. Mísila se v něm jak radost, tak i velké zklamání. Věděl totiž, že u obrovského úspěchu mohl být taky.

Ještě na konci března odehrál celý přípravný duel s Ruskem a očekávalo se, že bude jednou z důležitých postav francouzského výběru na turnaji. Jenže v květnu pro stopera Arsenalu přišla tvrdá rána. V semifinále Evropské ligy proti Atléticu si utrhl Achillovu šlachu a sen o cestě do Ruska byl pryč.

Velkou jízdu tak musel sledovat z domova a nebylo to pro něj snadné. "Na jedné straně jsem chtěl, aby Francie vyhrála, na druhé jsem si však přál její vypadnutí. Ano, je to sobecká stránka… Někdo si řekne, jak jsem si mohl přát, aby Francie vypadla? Ale takové momenty jsem tehdy prostě měl," popsal zkušený obránce.

přehrát video
Sestřih finále Francie - Chorvatsko

Koscielny, který v reprezentaci odehrál 51 zápasů a zúčastnil se dvou mistrovství Evropy a jednoho světového šampionátu, cítil, že mu konečný triumf hodně ublížil. Věděl totiž, že být zdravý, byl by s týmem. Mohl slavit. Mohl si připsat životní úspěch.

"Vítězství Francie na mistrovství světa mně ublížilo mnohem více než zranění", přiznal.

Zkušený obránce tato slova vyřkl při rozhovoru, během kterého rovněž oznámil konec reprezentační kariéry. Nic na tom nezměnilo ani právě to, že o velký turnaj přišel. O další už bojovat nechce.

"Pro Francii jsem udělal vše, co jsem mohl. Zranění můj názor nezmění. Etapa v Les Bleus je u konce," řekl s tím, že ho zklamali přístupem funkcionáři národního týmu v čele s trenérem Didierem Deschampsem, který se ozval jen jednou. Na narozeniny.

"Když jste ve formě, máte spoustu přátel, pokud jste ale zranění, postupně se na vás zapomene. Trenér mi zavolal pouze v září na mé narozeniny. Jinak se neozval, ale zklamala mě spousta dalších lidí. Je to jako tvrdý úder do hlavy," dodal Koscielny, jenž má nyní jediný cíl, kterým je úspěch s Arsenalem. Do sestavy londýnského týmu by se měl pomalu vrátit po zranění.

Zdroj: Canal+, ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.