Golf Time

Portugalci vyhráli bez Ronalda i druhý duel. V přestřelce zdolali Poláky

Zatím prochází Ligou národů suverénně. Fotbalisté Portugalska v Chorzówě porazili 3:2 Polsko a vyhráli i druhé utkání nové soutěže. O vítězství úřadujících mistrů Evropy, kteří nastoupili bez hvězdného Cristiana Ronalda, rozhodli André Silva, Bernardo Silva a vlastní branku si dal Kamil Glik.

Portugalský Bernardo Silva proti Polsku
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Lukasz Sobala

Polsko poslal do vedení Krzysztof Piatek, ale Portugalci třemi góly skóre otočili. V 77. minutě sice snížil Jakub Blaszczykowski po přihrávce Roberta Lewandowského, který odehrál jubilejní 100. zápas za reprezentaci, ale hosté těsný náskok udrželi a navázali na výhru nad Itálií. Poláci mají ve skupině A3 na kontě stejně jako Italové jediný bod.

Dramatické vítězství si ve skupině C4 připsalo Rumunsko. Hosty poslal v Litvě do vedení sparťanský obránce Alexandru Chipciu, ale domácí v 90. minutě vyrovnali. Rumunsko ale přesto dokázalo vybojovat tři body, protože ve čtvrté minutě nastavení se prosadil Alexandru Maxim.

Ve skupině B2 Rusové doma remizovali bez branek se Švédy. Vedou tabulku, kdežto švédská reprezentace si připsala teprve první bod a je poslední třetí.

Utkání základních skupin fotbalové Ligy národů:

Skupina A3:

Polsko - Portugalsko 2:3 (1:2)

Branky: 18. Piatek, 77. Blaszczykowski - 32. A. Silva, 43. vlastní Glik, 52. B. Silva.