ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Výtržníci Kokorin a Mamajev budou ve vazbě do prosince, hrozí jim sedm let vězení

Velikost textu:

Už si uvědomují následky svého chování. Ruští fotbalisté Alexandr Kokorin a Pavel Mamajev jsou podezřelí z napadení v centru Moskvy, když v kavárně napadli vysoce postavené ministerské úředníky. Zůstanou ve vyšetřovací vazbě až do zahájení procesu 8. prosince. Oběma hráčům hrozí až sedm let vězení.

Slavící Alexandr Kokorin
Slavící Alexandr Kokorin

Útočník Petrohradu Kokorin, který před týdnem rozhodl gólem o výhře 1:0 nad Slavií ve skupině Evropské ligy, a záložník Krasnodaru Mamajev zranili při pondělní rvačce minimálně dva muže. Incident zachytily bezpečnostní kamery. Policie oba ve středu obvinila z výtržnictví a vzala je do vazby.

Při soudním projednávání se oba hráči, kteří byli při potyčce podle svědků pod vlivem alkoholu a zřejmě i drog, za své chování omluvili. "Stydím se," řekl Kokorin. Mamajev se napadeným mužům omluvil a nabídl odškodnění za utrpěné morální i materiální škody.

Vedle trestního stíhání oba čeká i postih od klubů, které jejich chování odsoudily. Vedení Krasnodaru už pracuje na ukončení Mamajevovy smlouvy. Navíc jim od etické komise svazu hrozí až doživotní zákaz působení v ruských fotbalových soutěžích.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.