ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Boj o post šéfa českého fotbalu mu nevyšel, Fousek teď pracuje pro řecký svaz

Velikost textu:

Bývalý generální sekretář FAČR Petr Fousek, který loni kandidoval na šéfa českého fotbalu, nyní několik týdnů pomáhá řídit řeckou asociaci. Dlouholetý funkcionář a diplomat přijal nabídku divize FIFA pro národní fotbalové svazy působit v nezávislé expertní pozici pro management a administrativu a nová funkce ho zavedla právě do Řecka.

Petr Fousek
Petr Fousek

"Angažováním Petra Fouska chceme pomoci vedení Řeckého fotbalového svazu, zejména se zlepšením jeho řízení," uvedl ředitel divize FIFA pro Evropu Bjorn Vassallo.

Řecký svaz má za sebou období, kdy ho řídila normalizační komise FIFA. Nyní už má regulérně zvolené vedení, na které dohlíží monitorovací komise UEFA a FIFA spolupracující s Fouskem a dalšími třemi zahraničními specialisty, kteří vedou řeckou komisi rozhodčích.

"Velmi si vážím důvěry FIFA i UEFA v moji odbornost a zkušenosti s managementem fotbalových institucí," řekl Fousek, který to bere jako další velkou zkušenost a šanci získat nové poznatky a kontakty v rámci světového fotbalu. "Své působení ale pochopitelně beru i jako reprezentaci českého fotbalu, který pozorně sleduji," dodal.

Šestačtyřicetiletý Fousek působí ve strukturách FIFA a UEFA od 90. let a hovoří několika světovými jazyky. Během posledních dvanácti let absolvoval 19 misí v různých fotbalových svazech v Evropě, Asii i Africe. Loni neuspěl ve volbě předsedy FAČR, v níž zvítězil Martin Malík.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.