ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta
SERIE A

Tvrdé jádro fandů Lazia se postavilo proti ženám. V našem sektoru nemají co dělat, hlásá

Velikost textu:

Kontroverzemi je známé a na startu nové sezony to znovu ukázalo. Tvrdé jádro fanoušků fotbalového Lazia Řím volá po zákazu vstupu žen na tradiční tribunu Curva Nord na Olympijském stadionu. Prohlášení s tímto požadavkem, které rozšířili před úvodním zápasem ročníku, vyvolalo v Itálii velké pohoršení. Letákem už se začali zabývat vyšetřovatelé italské fotbalové federace a také policie.

Fanoušci Lazia
Fanoušci Lazia

Podle ultras, kteří se nechvalně proslavili násilnostmi, rasismem a antisemitismem, je tribuna posvátným místem, na kterém ženy nemají co dělat. Policie už identifikovala první fanoušky, kteří před nedělním zápasem s Neapolí (1:2) leták rozdávali. Nyní je čeká předvolání kvůli diskriminaci.

Vedení klubu se od jejich požadavku distancovalo, podle funkcionářů jde o iniciativu několika jednotlivců. "Jsme proti jakékoliv diskriminaci. Nic o tom nevíme, je to akce několika fanoušků z Curva Nord. Nemůžeme zabránit všem politicky nekorektním projevům, jako je tento," uvedl mluvčí Lazia Arturo Diaconale.

Podle ultras by ženy měly chodit do jiných částí stadionu. V prohlášení tvrdí, že pro "ženy, manželky a přítelkyně" není v prvních deseti řadách tribuny místo.

V minulé sezoně se fanoušci Lazia postarali o skandál, když polepili část Olympijského stadionu nálepkami s podobiznou Anny Frankové v dresu konkurenčního AS Řím. Navíc přidali antisemitské nápisy. Klub pak musel zaplatit poutu 50 000 eur (asi 1,27 milionu korun).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.