ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

Boltův další fotbalový pokus? Australský tým Central Coast Mariners

Velikost textu:
aktualizováno 18. 8. 2018 10:55

Borussia Dortmund, Strömsgodset, exhibice na Old Trafford či tréninky v Jižní Africe. To je výčet fotbalových zkušeností bývalého sprintera Usaina Bolta, na těchto místech si zatrénoval nebo sehrál přípravná či exhibiční utkání. Nyní se sem přidává i australský celek Central Coast Mariners. Slavný Jamajčan se zde pokusí splnit si sen a získat angažmá.

Usain Bolt přijel do Austrálie jako posila Central Coast Mariners
Usain Bolt přijel do Austrálie jako posila Central Coast Mariners

V úterý, v den svých dvaatřicátých narozenin si poprvé s týmem zatrénuje. "Jsem tu, abych ukázal, co umím. Vím, čeho jsem schopen, a tohle je pro mě příležitost," řekl Bolt s klubovou šálou kolem krku davu novinářů na letišti v Sydney. "Vždycky dělám všechno naplno a ukážu světu, na co mám," dodal a vyloučil, že jeho snaha o profesionální fotbalovou kariéru je jen marketinkový tah. "Myslím to vážně. A jsem Mariners vděčný, že mi tu šanci dají. Těším se, že teď budu moci říkat Austrálii domov," prohlásil.

Osminásobný olympijský vítěz a světový rekordman na 100 a 200 metrů měl původně absolvovat v Austrálii jen šestitýdenní zkoušku. Klub ale jeho působení časově neomezil a dá mu tolik prostoru, kolik bude možné do říjnového začátku soutěže.

přehrát video
Bolt přiletěl do Austrálie na zkoušku v týmu Central Coast Mariners

Bolt už dříve trénoval v Borussii Dortmund, norském ligovém týmu Strömsgodset i v Jižní Africe. V Austrálii si nyní vybral malý klub z města Gosford položeného 75 kilometrů severně od Sydney, který v roce 2012 získal mistrovský titul.

Klubový šéf Shaun Mielekamp už dříve prohlásil, že Bolt nebude mít žádné úlevy a privilegia. "Sám to tak chtěl taky," podotkl Mielekamp. K některým úpravám podmínek přípravy ale kvůli Boltovi přece jen dojde. Vzhledem k očekávanému zájmu fanoušků bude kádr trénovat na větším tréninkovém hřišti a budou zpřísněna bezpečnostní opatření.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.