ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Kádr Sportingu se rozpadá. Za rozkladem týmu jsou vlastní fanoušci

Velikost textu:
aktualizováno 12. 6. 2018 15:24

Na počátku bizarní situace bylo napadení mužstva vlastními fanoušky a odchod brankáře Ruie Patrícia z kádru Sportingu Lisabon. Spor se však zřejmě mění v hromadný exodus. Tým se tak nečekaně rozpadá a přibývají další hráči, kteří ukončují smlouvy s předním portugalským celkem. Šéf portugalského klubu Bruno de Carvalho dokonce nabídl rezignaci, pokud si fotbalisté odchod rozmyslí.

Cristiano Piccini ze Sportingu Lisabon
Cristiano Piccini ze Sportingu Lisabon

Hráči i další členové týmu včetně trenéra Jorgeho Jesuse se stali terčem útoků nespokojených radikálních fanoušků v polovině května. Zhruba 50 mužů v kapucích a vyzbrojených tyčemi a opasky napadli fotbalisty v tréninkovém centru. Nelíbilo se jim, že Sporting obsadil v portugalské lize až třetí místo a unikla mu účast v předkole Ligy mistrů.

Stejně jako Patrício se rozhodli odejít záložníci William Carvalho, Bruno Fernandes, útočník Gelson Martins i Nizozemec Bas Dost. Písemně každý sám za sebe oznámil, že smlouvy ruší. Kouč Jesus záhy po odchodu ze Sportingu získal nové angažmá v Saúdské Arábii.

Sporting se od jara zmítá v turbulentním období. Po vyřazení z Evropské ligy po zápasech s Atléticem Madrid bylo 19 hráčů suspendováno po slovních roztržkách mezi hráči a Brunem de Carvalhem. Prezident lisabonského klubu si stěžoval na předváděné výkony svých svěřenců, ti zase pociťovali nedostatek podpory ze strany vedení týmu.

Jorge Jesus
Jorge Jesus
Více fotek
 • Jorge Jesus autor: Pedro Rocha, zdroj: ČTK/ZUMA //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/74/7312/731124.jpg
 • Bas Dost autor: Armando Franca, zdroj: ČTK/AP //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/74/7312/731127.jpg
 • William Carvalho v dresu portugalské reprezentace autor: Geert Vanden Wijngaert, zdroj: ČTK/AP //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/74/7312/731128.jpg
 • Portugalský brankář Rui Patrício chytá centr ve finále ME proti Francii autor: Kai Pfaffenbach, zdroj: REUTERS //imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/69/6861/686073.jpg

Podle některých měl De Carvalho proti hráčům štvát fanoušky. Funkcionář obvinění odmítl, ale nakonec se pokusil uklidnit situaci rozpuštěním vedení. "Odstoupíme, pokud se hráči písemně zavážou v takovém případě zůstat. Musí také slíbit, že pokud bychom byli znovuzvoleni, tak dodrží platné smlouvy," prohlásil.

O novém vedení by tak mohly rozhodnout volby už 23. června, jejichž návrh De Carvalho původně odmítl uznat. Sporting, který spolu s Benficou a Portem patří mezi největší portugalské kluby, má za sebou nepovedenou sezonu. V lize skončil až třetí a ve finále poháru nečekaně prohrál s třináctým týmem tabulky Avesem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.