ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

V Řecku se po incidentu s ozbrojeným šéfem PAOK Soluň opět rozběhne liga

Velikost textu:

Po téměř třech týdnech se bude o víkendu hrát řecká fotbalová liga, kterou tamější vláda přerušila poté, co během vyhroceného zápasu s AEK Atény vtrhl na hřiště ozbrojený majitel PAOK Soluň Ivan Savvidis. Obnovení soutěže oznámili její představitelé.

Ivan Savvidis na stadionu PAOK Soluň
Ivan Savvidis na stadionu PAOK Soluň

Podle řeckých médií souhlasilo všech šestnáct účastníků ligy, že se budou řídit opatřeními, jimiž ministerstvo sportu podmínilo pokračování letošní sezony.

Za tři případy násilí v jednom ročníku nyní hrozí celkům automatický sestup. Potrestány mohou být i za to, když jejich představitelé budou ve svých vyjádřeních podněcovat k násilí. Za bezpečnost na stadionech budou zcela zodpovědné kluby, přímo na zápasech však budou přítomni i policisté.

Řecký fotbal má dlouhodobé potíže s výtržnostmi fanoušků a násilím při zápasech. Po nedávných událostech se ovšem do věci vložila i vláda a FIFA pohrozila zemi vyřazením z mezinárodních soutěží.

V únorovém utkání zranili fanoušci PAOK hozenou rolí papíru trenéra Olympiakosu Pireus. Soluňský klub následně přišel o 3 body, které po odvolání získal zpět. V dalším důležitém duelu proti AEK vtrhl na hrací plochu jeden z nejbohatších Řeků a vlastník PAOK Ivan Savvidis a protestoval u rozhodčích kvůli neuznané brance - za pasem měl při tom pistoli.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.