ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Blatter požaduje zrušení "nesmyslného" trestu. Jak odpoví etická komise?

Velikost textu:

Bývalý předseda mezinárodní federace FIFA Sepp Blatter se dožaduje zrušení šestiletého zákazu působení ve fotbale. V brzké době se kvůli tomu chce obrátit na etickou komisi FIFA. Blatter dostal v roce 2015 trest za ilegální platbu dvou milionů švýcarských franků Michelu Platinimu za údajnou poradenskou činnost v roce 2011. 

Sepp Blatter
Sepp Blatter

Potrestán byl i bývalý šéf UEFA Platini. Případ stále vyšetřují švýcarské úřady. "Už to trvá dva a půl roku a zatím se nic nepohnulo. Je to jako Damoklův meč nad mou hlavou, protože nevím, co přijde," řekl Blatter, který v sobotu oslaví 82. narozeniny.

"Také usiluji o to, aby to vyřešila etická komise a zrušila trest, protože je nesmyslný," pokračoval Švýcar, jenž vedl FIFA sedmnáct let.

Vinu totiž rezolutně popírá. "Doufám, že se to vyřeší během tří měsíců. Ještě než začne mistrovství světa v Rusku," dodal Blatter.

Na šampionátu by bez ohledu na trest chybět neměl, protože obdržel pozvání od ruského prezidenta Vladimira Putina. FIFA už na podzim uvedla, že v jeho přítomnosti na turnaji nevidí problém. "Budu osobním hostem Vladimira Putina. Nevím přesně, kdy pojedu, ale nejspíš někdy na začátku turnaje. Budu čestným hostem a těším se, že budu zase zpět na fotbale, na velké akci," zakončil Blatter.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.