ČTsport

ČTsport
středa 22. srpna 2018 Bohuslav
SERIE A

Addio, grande capitano! Florencie se rozloučila s Astorim

Velikost textu:

Ve Florencii se uskutečnilo poslední rozloučení s kapitánem Fiorentiny Davidem Astorim. Jedenatřicetiletý obránce náhle zemřel ve spánku na hotelovém pokoji před utkáním s Udine 4. března. Na pohřbu bývalého italského reprezentanta v bazilice Santa Croce nechyběli spoluhráči z klubu, ale i zástupci ostatních týmů v čele s hráči Juventusu nebo fotbalového svazu. Smutečního obřadu se zúčastnilo i několik tisícovek fanoušků.

Pohřeb Astoriho ve Florencii
Pohřeb Astoriho ve Florencii

Dnešní pietní akt začal před několika tisícovkami příznivců na stadionu Fiorentiny, kde vůz s Astoriho rakví objel čestné kolo a poté zamířil k bazilice. Před ní podle médií čekalo dalších sedm tisíc fanoušků, kteří skandovali jméno zesnulého obránce a "grande capitano". Potleskem lidé přivítali i hráče konkurenčního Juventusu v čele s brankářem Gianluigim Buffonem.

Astori byl v neděli nalezen mrtvý na hotelovém pokoji, kde pobýval s týmem před ligovým utkáním s Udine. Podle předběžných výsledků pitvy bývalý italský reprezentant zemřel z přirozených příčin na zástavu srdce. Astori po sobě zanechal ženu a dvouletou dceru Vittorii.

Davide Astori
Davide Astori
Více fotek
 • Davide Astori autor: ALESSANDRO BIANCHI, zdroj: Reuters https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/73/7253/725294.jpg
 • Na Astoriho se vzpomínalo i při zápasech Ligy mistrů autor: DYLAN MARTINEZ, zdroj: Reuters https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/73/7253/725296.jpg
 • Fotbalisté Fiorentiny na pohřbu Davida Astoriho autor: ALESSANDRO BIANCHI, zdroj: Reuters https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/73/7253/725297.jpg
 • Na pohřbu Astoriho nechyběli hráči a zástupci Juventusu Turín autor: ALESSANDRO BIANCHI, zdroj: Reuters https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/73/7253/725298.jpg

První pietní akce se uskutečnila už ve středu v tréninkovém centru svazu v Covercianu, kde byla na šest hodin vystavena Astoriho rakev. Na předměstí Florencie dorazily stovky fanoušků a kompletní tým Fiorentiny. Přišli také kapitán AS Řím Daniele De Rossi nebo Andrea Belotti, Lorenzo De Silvestri a Adem Ljajič z FC Turín.

Ve stínu Astoriho úmrtí bylo odloženo kompletní víkendové kolo italské ligy a dnes symbolicky ve 13 hodin bude za obránce ve školách a obchodech ve Florencii držena minuta ticha. Stejně byla hráčova památka uctěna před zápasy Ligy mistrů a bude i před dnešními duely Evropské ligy. Fiorentina spolu s Cagliari, kde Astori rovněž působil, také oznámily, že vyřadí z užívání hráčovo číslo třináct.

Astori hrál ve Fiorentině od roku 2015 a před tím nastupoval za AC Milán, Cagliari a AS Řím. V letech 2011 až 2017 nastoupil také ke 14 zápasům za italskou reprezentaci.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.