čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Tottenham čeká po remíze v Anglickém poháru opakované utkání s Rochdalem

Tottenham bude muset o postup do další fáze Anglického poháru znovu bojovat s týmem z nižší soutěže v opakovaném utkání. Na hřišti třetiligového Rochdale v osmifinále jen remizovali 2:2, odvetu domácím zařídil v nastavení Steven Davies. V minulém kole Tottenham musel dvakrát hrát s Newportem ze čtvrté ligy.

Hráči Rochdale vybojovali remízu s Tottenhamem

Domácí šli překvapivě do vedení v závěru poločasu, když se po protiútoku prosadil Ian Henderson a dal šestý gól v této pohárové sezoně. Kromě něj se stejný počin povedl jen Willu Griggovi z Wiganu.

Po hodině hry favorit vyrovnal. První gól v dresu Tottenhamu dal z první střely na branku brazilský záložník Lucas Moura, který do Anglie přestoupil v lednu z Paris St. Germain.

Postupem času se do hry dostali tahouni Tottenhamu jako Dele Alli nebo Harry Kane. První jmenovaný zařídil v 87. minutě penaltu, kterou Kane proměnil, a v posledních deseti soutěžních duelech tak zaznamenal stejný počet branek.

Ani to ale hostům k postupu nestačilo. Ve třetí minutě nastavení propadl k Daviesovi centr a třicetiletý útočník s přehledem zakončil.