neděle 23. září 2018 Berta

Barcelona postoupila do finále španělského poháru, narazí na Sevillu

aktualizováno 9. 2. 2018 10:43

Dvojice soupeřů pro finále španělského poháru je jasná. Barcelona se 21. dubna střetne se Sevillou. Blaugranés si postup zajistili, když po úvodní výhře 1:0 nad Valencií porazili svého soupeře 2:0 i v odvetě na stadionu Mestalla. Sevilla si zase poradila s přemožitelem Realu Madrid po venkovní remíze 1:1 a domácím triumfu 2:0. O vítězství Barcelony na půdě Valencie rozhodli v druhém poločase Coutinho a Rakitič.

Slavící fotbalisté Barcelony

Valencie neproměnila své šance, naopak v 50. minutě utekl po levé straně Luis Suárez, poslal přízemní centr na zadní tyč, kde se ve skluzu prosadil Coutinho a rozhodl o postupu. Suárez brazilskému záložníkovi asistoval u prvního gólu i v předchozím společném působišti Liverpoolu.

Pro Coutinha to byl čtvrtý start od ledna, kdy se stal nejdražší posilou v historii Barcelony. "Je to pro mě výjimečný moment. Čekal jsem na první gól a konečně ho mám. Navíc to pomohlo k postupu do finále," řekl Coutinho, který do hry zasáhl jen čtyři minuty před svým gólem.

"Od všech jsem slyšel, že můžeme být jako první v historii popáté za sebou ve finále. Je to velký úspěch," dodal fotbalista, za kterého Barcelona zaplatila 160 milionů eur (přes čtyři miliardy korun).

Španělský fotbalový pohár - semifinále, odveta

Valencie - Barcelona 0:2 (49. Coutinho, 82. Rakitič), první zápas 0:1.
Sevilla - Leganés 2:0 (15. Correa, 89. Vázquez), první zápas 1:1, postoupila Sevilla.

Barcelona se ve finále utká 21. dubna se Sevillou.