středa 22. srpna 2018 Bohuslav
COPA LIBERTADORES

Jihoamerickému klubovému fotbalu vládne Grémio, potřetí vyhrálo Pohár osvoboditelů

aktualizováno 30. 11. 2017 11:26

Po čtyřech letech míří Pohár osvoboditelů zase do Brazílie. Vládcem jihoamerického klubového fotbalu za rok 2017 se stalo Grémio, které ve finále dvakrát zdolalo argentinský Lanús. V úvodním utkání brazilský celek doma zvítězil 1:0 a odvetu na půdě soupeře rovněž ovládl, a to poměrem 2:1. O branky se v druhém zápase postarali Fernandinho a Luan už v první půli. Grémio ovládlo Copu Libertadores poprvé od roku 1995.

Grémio slaví 3. titul v Poháru osvoboditelů

Grémio letos ve všech soutěžích nastřílelo 116 gólů a střeleckou formu potvrdilo i v Lanúsu, kde po gólech Fernandinha a Luana vyhrálo první poločas 2:0. V 73. minutě snížil z penalty Sand a naději na zvrat zvýšilo vyloučení hostujícího Ramira sedm minut před koncem, ale domácí početní převahu využít nedokázali.

Trenér Renato Portaluppi se stal prvním Brazilcem, který Pohár osvoboditelů vyhrál jako kouč i jako hráč. V roce 1983 byl totiž u prvního triumfu Grémia v soutěži.