ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Schickův přestup je na spadnutí, Juventus ho představí už dnes

Velikost textu:
aktualizováno 22. 6. 2017 10:33

Tychy/Turín - Útočník české reprezentace Patrick Schick, který aktuálně hraje na evropském šampionátu do 21 let, právě podstupuje rutinní lékařskou prohlídku před očekávaným přestupem do Juventusu. Oficiální potvrzení transferu ze Sampdorie Janov se podle turínského klubu dá očekávat v odpoledních hodinách.

Patrick Schick
Patrick Schick

"Jsem moc rád, že mi vedení jednadvacítky tuto cestu umožnilo. Je to pro mě velice důležité," uvedl Schick na webu Fotbalové asociace ČR. "Věřím, že to nakonec pomůže i tady na turnaji, že se vrátím s čistou hlavou a že v sobotním zápase gól dám," připomněl klíčový duel o postup do semifinále s Dánskem.

Reprezentační trenér Vítězslav Lavička námitky proti Schickově cestě do Itálie neměl. "Den po utkání mají hráči, kteří absolvovali většinu času na hřišti, lehký trénink zaměřený na regeneraci. Odpoledne mají všichni osobní volno," uvedl. "Patrik tyto procedury absolvoval hned večer po zápase u našich fyzioterapeutů a masérů," přidal.

Schick má za sebou povedenou první sezonu v Sampdorii Janov, za kterou v italské lize nastřílel jedenáct branek. Úřadující šestinásobný mistr má podle italských médií za bývalého hráče Sparty a Bohemians 1905 zaplatit 30,5 milionu eur (zhruba 797 milionů korun).

Víc stál z českých fotbalistů pouze Pavel Nedvěd, kterého v roce 2001 právě Juventus koupil z Lazia Řím za zhruba 1,6 miliardy korun. Bývalý reprezentační kapitán a držitel Zlatého míče z roku 2003 v současnosti v turínském celku působí jako viceprezident.

přehrát video
Pokud se přestup uskuteční, stane se Schick druhým nejdražším hráčem české historie
Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.