Paralympijský magazín

Kamerun přešel přes Ghanu do finále, k postupu mu pomohl i gól slávisty Ngadeua

Franceville (Gabon) - Ve druhém semifinále mistrovství Afriky porazil Kamerun i díky brance slávistického obránce Michaela Ngadeua Ghanu 2:0 a ve finále se v Gabonu střetnou s Egyptem o pátý titul v historii. "Nezkrotní lvi" si postup do boje o první místo zajistili poprvé od roku 2008, poslední triumf slavili v roce 2002.

Slávista Ngadeu slaví branku v reprezentačním dresu Kamerunu
zdroj: Reuters autor: Amr Abdallah Dalsh

V zápase ve Franceville nad útočníky dlouho dominovali pozorní brankáři. Až v 72. minutě si Ngadeu po standardní situaci našel v šestnáctce odražený míč a z úhlu ho poslal do odkryté sítě. Šestadvacetiletý defenzivní hráč na turnaji skóroval už podruhé.

Vítězství Kamerunců stvrdil ve třetí minutě nastaveného času útočník Bassogog, který po brejku utekl obráncům a lehkým dloubáčkem překonal gólmana Razaka. Ghana tak nezopakovala minulou účast ve finále a na pátý africký triumf čeká už 35 let.