ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Van Gaal: Není pravda, že jsem skončil s trénováním

Velikost textu:

Amsterdam - Louis van Gaal popřel, že by ukončil trenérskou kariéru. Pětašedesátiletý Nizozemec si podle svých slov pouze vzal pracovní volno. V létě se rozhodne, zda bude pokračovat.

Louis van Gaal
Louis van Gaal

"Není pravda, že jsem skončil s trénováním, ne v tuhle chvíli. I když je to jedna z možností, není to definitivní. Rozhodnu se na konci pracovní dovolené, kterou jsem si vzal, v červnu nebo v červenci," řekl Van Gaal španělské rozhlasové stanici Cadena Ser.

Nizozemský list De Telegraaf v úterý uvedl, že zkušený kouč nadobro končí s trenérskou kariérou. Důvodem měla být prosincová náhlá smrt jeho zetě, kvůli níž odmítl i lukrativní nabídku z Číny.

Van Gaal je bez práce od loňského května, kdy skončil v Manchesteru United. Minulý měsíc dostal nabídku z Valencie, ale nepřijal ji. "Jestli budu pokračovat, nebo ne, záleží také na tom, jaké nabídky dostanu. Už jsem trénoval mnoho klubů a myslím, že je velmi těžké se na téhle úrovni zlepšit," podotkl Van Gaal.

Od roku 1991 vedl dvakrát nizozemskou reprezentaci a dvakrát Barcelonu, dále trénoval Ajax Amsterdam, Alkmaar, Bayern Mnichov a naposledy Manchester United. Se svými týmy vyhrál dvacet trofejí, z toho sedm ligových titulů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.