ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Van Gaal definitivně pověsil trenéřinu na hřebík

Velikost textu:

Amsterdam - Nizozemský fotbalový kouč Louis van Gaal ukončil v 65 letech trenérskou kariéru. Bez práce byl od loňského května, kdy dostal výpověď v Manchesteru United. Poté z rodinných důvodů nekývl na angažmá v Číně, kde by si za tři roky údajně vydělal 44 milionů liber (asi 1,36 miliardy korun).

Zklamaný Louis van Gaal
Zklamaný Louis van Gaal

"Mohl jsem tam jít, ale jsem stále tady. V mé rodině se toho stalo tolik, že mě to donutilo brát věci jinak," řekl Van Gaal. "Po odchodu z United jsem přemýšlel o konci kariéry, ale změnil jsem to na pracovní dovolenou. Teď ale věřím, že se už k trénování nevrátím," dodal.

Van Gaal od roku 1991 vedl dvakrát nizozemskou reprezentaci a dvakrát Barcelonu, dále Ajax Amsterdam, Alkmaar, Bayern Mnichov a naposledy Manchester United. Se svými týmy vyhrál celkem dvacet trofejí.

"Dosáhl jsem v životě všeho, čeho jsem dosáhnout mohl. Přijde mi nudné zmiňovat všechno, stačí se podívat na země, kde jsem pracoval, a na úroveň klubů, které jsem vedl," prohlásil Van Gaal.

Do důchodu chtěl původně odejít už po brazilském MS 2014, kde dovedl Nizozemsko ke třetímu místu. "Pak se objevila příležitost v Anglii a tahle fantastická země je teď rovněž v mém životopisu," podotkl Van Gaal.

Přestože triumfoval v Lize mistrů s Ajaxem a vyhrál ligové tituly s Barcelonou či Bayernem, za největší úspěch trenérské kariéry považuje loňský zisk Anglického poháru s United. "Posledních šest měsíců jsem balancoval nad propastí. Anglická média strčila mou hlavu pod gilotinu. Ale v takových momentech se musíte držet své vize a inspirovat hráče," konstatoval Van Gaal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.