ČTsport

ČTsport
sobota 18. srpna 2018 Helena

Neymarovi hrozí dvouletý trest vězení

Velikost textu:

Madrid - Španělské státní zastupitelství požaduje pro Neymara dvouletý trest vězení a pokutu 10,6 milionu eur (přes 286 milionů korun) za údajné finanční podvody při jeho přestupu ze Santosu do Barcelony v roce 2013. Dokonce pětileté vězení hrozí tehdejšímu prezidentovi klubu Sandru Rosellovi a katalánský velkoklub by měl podle žalobce zaplatit pokutu 8,4 milionu eur. Poškozenou stranou v aféře je brazilská investiční společnost DIS, jež vlastnila 40 procent přestupových práv na Neymara. DIS tvrdí, že dostala méně peněz, než jí náleželo, neboť Barcelona lhala při zveřejnění přestupové částky.

Neymar
Neymar

Nejvyšší soud nařídil soudci Josému de la Matovi znovu otevřít případ kontroverzního Neymarova přestupu v září. V červenci přitom De la Mata kauzu uzavřel kvůli nedostatku důkazů, který podle něj neumožnil pokračovat ve vyšetřování. Španělský veřejný žalobce se proti tomu ale úspěšně odvolal.

Barcelona oficiálně Neymara koupila za 57 milionů eur, ale později vyšlo najevo, že za něj zaplatila téměř 83 milionů. Obvinění v této souvislosti čelí i Neymarův otec.

Trest by byl nejspíše podmíněný

Nyní čtyřiadvacetiletému fotbalistovi nejspíš pobyt za mřížemi nehrozí ani v případě, že by byl uznán vinným. Deník El País připomíná, že dvouletý trest vězení je ve Španělsku většinou podmíněný, pokud za sebou viník nemá odsouzení z minulosti.

Barcelona byla kvůli Neymarovu přestupu vyšetřována také pro možné krácení daní. V případu, nezávislém na vyšetřování finančního podvodu, se letos v červnu klub dohodl se státním zastupitelstvím na zaplacení pokuty 5,5 milionu eur.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.