ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Revoluce podle nového šéfa FIFA: klubový světový šampionát s 32 týmy

Velikost textu:

Řím – Předseda FIFA Gianni Infantino přišel s revolučním návrhem – chce hrát klubové mistrovství světa ve fotbale v novém formátu s 32 kluby. První ročník by se podle jeho představ mohl hrát už v druhé polovině června 2019. Připravit projekt dostali za úkol dva členové Infantinova týmu, bývalé fotbalové hvězdy Chorvat Zvonimir Boban a Nizozemec Marco van Basten.

Prezident FIFA Gianni Infantino
Prezident FIFA Gianni Infantino

Klubový šampionát v současné době hrají vítězové kontinentálních soutěží a zástupce hostitelské země, jímž je letos stejně jako loni Japonsko. Sedmičlenný turnaj, do nějž kluby z Evropy a Jižní Ameriky vstupují až v semifinále, se hraje v prosinci a netěší se nijak velkému zájmu.

"Má komplikovaný formát a špatný termín, takže není příliš vzrušující," řekl Infantino v rozhovoru pro italský list Gazzetta dello Sport. A hned nadhodil první možný termín rozšířeného turnaje – 10. až 30. června 2019. I v budoucnu by se zřejmě mohlo hrát jen v lichých letech, kdy nejsou na pořadu mistrovství světa a Evropy. I tak by se šampionát zřejmě dostal do kolize s Pohárem FIFA pro národní týmy.

Jak by se vybíralo 32 účastníků, Infantino neuvedl, ale naznačil, že mezi nimi bude mít zastoupení celý svět. "Fotbal už není jen Evropa a Jižní Amerika. Svět se změnil, musíme najít turnaj, který bude zajímavý pro všechny fanoušky," uvedl pro španělský list Mundo Deportivo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.