ČTsport

ČTsport
čtvrtek 19. července 2018 Čeněk

"Byla to hloupost," lituje zdrcený Allardyce po konci u anglické reprezentace

Velikost textu:

Londýn – Otřesený, plný emocí a očividně vyčerpaný se omluvil fotbalový kouč Sam Allardyce za chování, které jej stálo místo u anglické reprezentace. Jednašedesátiletý trenér jen pár hodin po rozpoutání skandálu s tajnou nahrávkou, na níž přestrojeným novinářům vykládal o tom, jak obejít pravidla při přestupech, odletěl z Anglie do svého druhého domova ve Španělsku.

Dny trenéra Allardyce u anglické reprezentace jsou sečteny
Dny trenéra Allardyce u anglické reprezentace jsou sečteny

"Letím pryč, potřebuju se uklidnit a popřemýšlet," řekl Allardyce. Svého chování litoval. Udělal prý hloupost, že se snažil prokázat laskavost někomu, koho znal 30 let. "Bohužel jsem se zmýlil v úsudku a zaplatil za to. Chytil jsem se do pasti. Asociaci i všem zúčastněným jsem se omluvil," doplnil.

Allardyce byl u anglické reprezentace pouhých 67 dnů, vedl ji v jediném zápase. Po nevydařeném červnovém mistrovství Evropy vystřídal Roye Hodgsona, jenž nabídl rezignaci hned po senzační porážce s Islandem v osmifinále. "Nemyslel jsem si, že Anglie může klesnout ještě níž po tom, co se stalo v létě na Euru. Teď jsme celému fotbalovému světu pro smích," prohlásil bývalý kapitán národního týmu Alan Shearer.

Skandál rozpoutal deník Daily Telegraph zveřejněním tajné nahrávky, na níž o porušování pravidel při přestupech hráčů hovořil Allardyce s novináři vydávajícími se za asijské investory. Dohodl si i provizi 400 tisíc liber (asi 12,5 milionu korun).

Zda se bývalý obránce a kouč řady anglických klubů, jenž měl u reprezentace roční plat tři miliony liber, k fotbalu vrátí, zatím neví. Ale nezanevřel na něj. "Kdoví? Počkám a uvidím," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.