ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Španělé i Britové mají jasno. Mourinho se stane koučem United

Velikost textu:
aktualizováno 21. 5. 2016 23:24

Londýn – Předlouhému toku spekulací o tom, že José Mourinho převezme Manchester United, bude zřejmě definitivně konec. Trenérem bude Portugalec jmenován dnes večer po finále FA Cupu, píše španělský deník AS. Informaci potvrdilo také BBC a další britská média. Smlouva má být podepsána na tři roky s ročním platem 15 milionů eur (více než 405 milionů korun).

José Mourinho
José Mourinho

Ani první velká trofej pro Manchester United za tři roky od odchodu Alexe Fergusona zřejmě nezachrání Louise van Gaala od vyhazovu. Podle BBC a dalších britských médií ho nahradí José Mourinho. Portugalský trenér skončil v prosinci v Chelsea, v minulosti vedl i Real Madrid, Inter Milán a Porto.

Dohady se šíří už od prosince, kdy Mourinho nuceně skončil v Chelsea. Daily Mail v únoru avizoval, že kontrakt je už domluven. V březnu španělský list El País uvedl, že portugalský kouč podepsal předsmlouvu. Ta měla zaručovat, že v případě, když si Mourinho neplácne s jiným anglickým gigantem, dostane 20 milionů eur (více než 540 milionů korun).

"Nejpozději v červenci budu zpět. Teď je květen, do července už moc času nezbývá. Užívám si života a trávím čas s rodinou, ale fotbal mi chybí," řekl na začátku tohoto měsíce Mourinho v Mexiku, kde na Aztéckém stadionu vedl tým legend FIFA. O angažmá v United tehdy nechtěl říct ani slovo. "O tom opravdu nic nevím," prohlásil Mourinho v mexické metropoli.

Zdroj: as.com, sport.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.