ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Šimůnek v létě skončí v Bochumi. Nemá to smysl, říká

Velikost textu:

Bochum (Německo) - Obránce Jan Šimůnek se v Bochumi dohodl na předčasném rozvázání smlouvy. Přestože měl devětadvacetiletý hráč kontrakt až do léta 2017, skončí v druholigovém německém klubu na vlastní žádost už po této sezoně.

Jan Šimůnek
Jan Šimůnek

"Obrátil se na nás s přáním brzy opustit klub. Tuto touhu jsme mu splnili a na základě vzájemné dohody mu rozvázali smlouvu k letošnímu 30. červnu. Do té doby bude Jan součástí týmu," uvedl sportovní ředitel klubu Christian Hochstätter.

Šimůnek přišel do druholigového celku v roce 2014 z Kaiserslauternu, ale i vinou zranění zasáhl pouze do patnácti soutěžních zápasů. Kapitán vicemistrů světa do 20 let z roku 2007 za Bochum naposledy nastoupil v únoru v pohárovém utkání s Bayernem Mnichov (0:3), v němž po zákroku na Arjena Robbena dostal červenou kartu.

"Klub ke mně byl vždycky férový. Hochstätter mi nabídl prodloužení smlouvy i v období, které pro mě bylo těžké, a já to přijal. Proto myslím, že je teď správné říct Bochumi o svém rozhodnutí. Mám totiž pocit, že už další spolupráce nemá smysl," uvedl Šimůnek, který dříve hrál také za Wolfsburg, Spartu Praha a Kladno.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.