ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš
Premier League

Mourinho chystá návrat. Chci zůstat na ostrovech, uvedl

Velikost textu:

Londýn - José Mourinho se pomalu vrací. Hvězdný portugalský trenér to alespoň tvrdí po krátké pauze, za niž mohl vyhazov ze Stamford Bridge. Mourinho naznačil, že by po vynuceném konci v Chelsea nadále rád zůstal v Anglii. "Trénuji šestnáct let a přestal jsem jen v roce 2007, kdy jsem poprvé odešel z Chelsea. Tohle je teprve má druhá několikaměsíční pauza. Není to tedy žádné velké drama a určitě budu brzo zpátky," řekl Mourinho. Spekuluje se, že by mohl nahradit Lousie van Gaala v Manchesteru United.

José Mourinho
José Mourinho

"Nevím, kam mě vítr zavane, ale jsem si jistý, že s rodinou budeme mít domov v Londýně," uvedl Mourinho v rozhovoru pro Sky Sports. Návrat do Španělska, kde v letech 2010 až 2013 vedl Real Madrid, odmítl. Real přitom Mourinha údajně chtěl získat před lednovým jmenováním Zinédinea Zidanea.

"Vždycky říkám, že potřebuji konkurenci a musím ji mít i každý týden ve Španělsku. Byl jsem v úžasném klubu, ale hráli jsme jen čtyři utkání v roce: Barcelona - Real Madrid, Real Madrid - Barcelona. Po těchto zápasech jsme vyhrávali 4:0, 5:0, 4:1 nebo 6:1," řekl Mourinho.

Španělská soutěž je podle něj pouze záležitostí dvou gigantů Barcelony a Realu. "Bylo těžké vyhrát ligu, protože jste soupeřili s týmem, který také jenom vítězil. Takže jednou jsem se stal španělským mistrem se sto body, a pak mi na titul nestačilo ani 91 bodů," prohlásil. "V Anglii můžete vyhrát ligu se 75 body, možná vám stačí i méně. Musím mít konkurenci," dodal Mourinho.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.