ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Kadlec se podílel na výhře Frankfurtu, fotbal ale zastínily násilnosti fanoušků

Velikost textu:

Salcburk – Václav Kadlec po vydařeném jaře ve Spartě bojuje o návrat do sestavy bundesligového Frankfurtu. V přípravě s Leedsem vystřídal do hry v 60. minutě a byl tak u vítězného gólu Reinartze, který otočil na konečných 2:1 pro německý celek. Kadlecovo představení ovšem zastínily rozsáhlé násilnosti fanoušků. Při potyčkách po úterním zápase v rámci soustředění v Rakousku bylo zatčeno 25 výtržníků. Při zásahu, který si vyžádal i nasazení slzného plynu, bylo zraněno několik lidí. 

Příprava Leedsu s Frankfurtem vyvrcholila střetem radikálních příznivců
Příprava Leedsu s Frankfurtem vyvrcholila střetem radikálních příznivců

"Angličtí fanoušci zpívali, všechno se zdálo být v přátelském duchu. A pak po zápase se najednou do sebe dvě skupiny navzájem pustí," řekl šokovaný funkcionář, podle něhož to vypadalo, jako by si bitku předem domluvili.

Po závěrečném hvizdu na hřišti v Eugendorfu vyběhlo několik fanoušků Leedsu směrem k příznivcům Frankfurtu. Ti je podle členů bezpečnostní služby začali okamžitě provokovat, házet po nich lahve a nakonec na ně zaútočili. Policii se na stadionu podařilo oba tábory oddělit, později se ale hooligans plnou silou střetli v centru města.

Mezi zatčenými je 21 fanoušků německého klubu, zranění utrpěli dva policisté a tři příznivci Leedsu. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.