ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Casillas chtěl odejít sám, tvrdí šéf Realu. Fanoušci požadují jeho rezignaci

Velikost textu:

Madrid - Fanoušci Realu Madrid kvůli odchodu brankáře Ikera Casillase do Porta protestovali proti klubovému prezidentovi Florentinu Pérezovi. Několik stovek fotbalových příznivců na oficiální rozlučce dlouholetého gólmana a kapitána vyzývalo šéfa "Bílého baletu" k rezignaci.

přehrát video
Casillas o přestup požádal sám, brání se šéf Realu

Real na stadionu Santiaga Bernabéua uspořádal Casillasovi rozlučku den po tiskové konferenci, na které čtyřiatřicetiletý brankář sám v slzách oznámil, že mateřský klub po 25 letech opouští. Některá média pak kritizovala způsob, jak madridský celek svou legendu "vyprovodil". Podle Casillasových rodičů si odchod kapitána španělských mistrů světa a Evropy vynutil Pérez.

Ten však odmítl, že by on nebo někdo jiný ve španělském velkoklubu zkušeného brankáře tlačil k přestupu a také zdůraznil, že oficiální rozlučka byla plánovaná. "Iker odchází, protože je to jeho přání. Nikdo z Realu nechtěl, aby odešel. Dostal nabídka z Porta a požádal nás, abychom to zvážili a dohodli se a my jeho rozhodnutí respektujeme," řekl Pérez.

"Dveře do Realu jsou pro Ikera vždy otevřené. Já, jako prezident klubu jsem si vždycky přál, aby kariéru ukončil právě tady, a mnohokrát jsem mu to i řekl. Iker je naší legendou, nejlepším brankářem klubu i v celém Španělsku. Je nenahraditelný," uvedl osmašedesátiletý funkcionář. Real Casillasovi v budoucnu uspořádá rozlučku i na hřišti, zřejmě právě proti jeho novému zaměstnavateli Portu.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.