ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Téveze přijali v Buenos Aires jako národního hrdinu

Velikost textu:

Turín – Carlos Tévez se vrátil do argentinského týmu Boca Juniors a fanoušci ho přivítali jako národního hrdinu. Jedenatřicetiletý útočník prožil posledních jedenáct let v týmech jako Manchester United, Manchester City nebo Juventus a nyní se vrací do svého mateřského klubu s velkou pompou.

Carlos Tévez líbá trávník stadionu svého klubu Boca Juniors
Carlos Tévez líbá trávník stadionu svého klubu Boca Juniors

Návrat Carlose Teveze do Bocy Juniors slavily tisíce fanoušků přímo na stadionu La Bombonera v Buenos Aires. "Nemohl jsem si vybrat lepší čas na návrat. Nedá se to s ničím srovnat. Tady jsem doma, mám tu rodinu a spoustu fanoušků, kteří mě vždy podporovali. A navíc nemusím mluvit anglicky nebo italsky," uvedl jedenatřicetiletý argentinský útočník.

S vedením Boky Juniors se "Apač", jak mu domácí fanoušci přezdívají, dohodl na tříleté smlouvě. Oblékat bude dres s prestižním číslem 10.

přehrát video
Téveze čekalo v Buenos Aires velkolepé přijetí

"Nejvíce jsem se toho naučil za poslední dva roky v Itálii. Hodně jsem vyrostl jako fotbalista i jako člověk. Už vím, co to znamená být součást týmu a jak správně reprezentovat svůj klub," dodal Tévez, který byl oficiálně prodán za 6,5 milionu eur (176 milionů korun).

Z cílové částky nedostane Juventus ani cent. Argentincům totiž zaplatí 3,5 milionu za dvouleté hostování útočníka Guida Vadaly a po milionu eur za práva na každého z tria záložníků Rodrigo Bentancur, Franco Cristaldo a Adrián Cubas. Za předem dohodnuté částky může turínský velkoklub do dubna roku 2017 na tyto hráče uplatnit opci a získat je plně do svého vlastnictví.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.