ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym

Veletoč v Hamburku. Přichází už čtvrtý kouč za sezonu

Velikost textu:

Hamburk - Fotbalisty Hamburku se pokusí před prvním sestupem z bundesligy zachránit Bruno Labbadia. Bývalý německý reprezentant podepsal v posledním klubu tabulky, v němž působí i brankář Jaroslav Drobný a záložník Petr Jiráček, smlouvu na 15 měsíců. Kontrakt platí i pro druhou ligu.

Utkání Hamburk - Schalke
Utkání Hamburk - Schalke

Labbadia je po Mirku Slomkovi, Josefu Zinnbauerovi a Peteru Knäbelovi už čtvrtým koučem Hamburku v této sezoně. Někdejší útočník, jenž v HSV působil v minulosti jako hráč i jako kouč, vystřídal po dvou zápasech dočasného trenéra Knäbela. Ten se vrací do své původní funkce ředitele profesionálního fotbalu.

Za hlavního kandidáta na trenérskou pozici v Hamburku byl přitom dlouho považován Thomas Tuchel. S bývalým koučem Mohuče se však vedení klubu nedohodlo na podmínkách.

Labbadia za HSV hrál v sezoně 1987/88, trénoval ho v ročníku 2009/10. Naposledy působil jako hlavní kouč ve Stuttgartu, odkud byl v srpnu roku 2013 propuštěn.

Hamburk po sérii osmi zápasů bez vítězství klesl na poslední místo v tabulce a k záchraně mu chybějí čtyři body. Hamburk je zakládajícím členem bundesligy a jediným, který ještě nejvyšší soutěž nikdy neopustil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.